Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrické Porsche Mission E zamíří na konci dekády do výroby

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 7. 12. 2015 • 22:27
12
7
Zobrazit náhledy (12)
Porsche Mission E Porsche Mission E Porsche Mission E Porsche Mission E Porsche Mission E Porsche Mission E Porsche Mission E

Porsche ve Frankfurtu představilo elektrickou studii Mission E. Nyní dostala zelenou a budeme si ji moci koupit.

Výrobce (nejen) sportovních vozů z Zuffenhausenu v září na IAA překvapil, ba dokonce šokoval bílým prototypem Mission E. Vypadal jako kupé, ale měl dva páry proti sobě otevíraných dveří. Dva synchronní elektromotory, každý na jedné nápravě, dávaly dohromady přes 442 kW (600 koní), z klidu na stovku pak vystřelil za 3,5 s a na dvojnásobek za méně než 12 s. Pohon i řízení všech kol je samozřejmostí, stejně jako přibrzďování těch vnitřních v zatáčkách. Při testování na Nordschleife zajel čas pod osm minut. Elektřina má zkrátka u sportovně zaměřených aut své výhody...

Ale i nevýhody, tou největší je přece krátký akční rádius, zcela nesrovnatelný s auty vybavenými konvenčními pohonnými jednotkami. Jenže u Porsche vypadají alespoň papírové hodnoty slibně. Při rychlonabíjení systémem Turbo Charging (jak jinak by se měl jmenovat?) o napětí 800 V se lithium-iontové akumulátory za pouhou čtvrthodinu naplní natolik, aby auto zvládlo ujet mezi 320 a 400 km. S plně nabitými bateriemi se pak zastaví až po pětistovce. Ano, jde o normované údaje, ale pořád znějí velmi optimisticky. Navíc u drahého sporťáku pro čtyři tolik nezáleží na výsledné ceně... Porsche nabídne i možnost bezdrátového nabíjení v domácí garáži pomocí cívky v podlaze.

Nový model se bude vyrábět přímo v hlavní továrně v Zuffenhausenu a z konceptu má do značné míry vycházet, hlavně tvarově, vnější design totiž vzbudil převážně pozitivní reakce. Sériovou verzi však očekávejme nejdříve na konci tohoto desetiletí. Nejedná se přitom o spekulaci, předseda představenstva Oliver Blume tuto skutečnost oficiálně potvrdil. Pochopitelně hovořil o tom, že pro automobilku to bude znamenat „začátek nové kapitoly“. Zároveň řekl, že „nabídne zákazníkům nejsportovnější a technicky nejsofistikovanější model v tomto segmentu“.

Porsche postaví novou lakovnu a další tovární budovu, stávající motorárna se rozšíří o výrobu elektromotorů, zvětší se i karosárna. Investice dohromady spolykají zhruba miliardu eur (27 miliard korun) a neminou ani vývojové centrum ve Weissachu. To ale není vše, jen v Zuffenhausenu se tím pádem vytvoří alespoň tisícovka nových pracovních míst, které bude třeba zaplnit.

Místopředseda dozorčí rady Porsche AG Uwe Huck řekl: „To předznamenává nástup nové éry v Zuffenhausenu a Weissachu. Digitalizace bude vyrůstat s námi. A Factory 4.0 představuje hlavní výzvu pro pracovní síly, odborové organizace i zaměstnavatele. Budeme využívat nových přístupů, ale nevzdáme se sociálních aspektů. Dnešní rozhodnutí znamená, že Porsche jede naplno bez omezení rychlosti do automobilové a průmyslové budoucnosti. "

Související články

Témata
7. 12. 2015 18:06
Re: jak se bude takovy auto hasit??
Normálně se to řeší tak, že při nehodě dojde k automatickému odpojení baterie. Dokud není sama poškozená, tak je riziko minimální.
7. 12. 2015 18:05
Re: jak se bude takovy auto hasit??
Je to auto, ne taser, který je navržený tak, aby pravděpodobnost úmrtí byla přijatelně malá (pořád můžeš zemřít, jen musíš mít slušnou smůlu), slouží k tomu dát člověku záměrně elektrický šok. Bude tam více než dost na to, aby tě to zabilo (půjde o stovky voltů a stovky ampér).
7. 12. 2015 15:56
tohle v roce 2020?
Tohle mi připadá jako zoufalý výkřik do tmy. Nejpozději v době, kdy toto má být uváděno, bude Muskova Tesla po 8 letech chystat novou generaci Modelu S. Jak známe Muska, dá se předpokládat, že nový model S bude výrazně lepší než ten stávající. Tohle by snad mohlo konkurovat Modelu S dneska, i když - má to horší akceleraci, o praktických vlastnostech nic nevíme, ale pochybuju, že to bude mít užitné vlastnosti modelu S. Až příjde nový Model S, tak tohle bude moct konkurovat jedině díky nižší ceně, jenže ta je opět nereálná, protože jednak by to neodpovídalo marketingu Porsche a druhak Porsche zcela určitě nestihne do roku 2020 vybudovat konkurenci pro Muskovu GigaFactory. Naopak se dá předpokládat, že Tesly S v další generaci o něco zlevní.
Že by konkurovali Tesle superrychlým nabíjením je to taky dost nerealistické, myslím, že je jednak nepravděpodobné, že by měl někdo v současné době výrazně lepší technologii než Tesla bez zásadních kompromisů, vzhledem k objemu výroby, investicím a míře pozornosti, jakou bateriím věnuje Tesla a jakou Porsche. A druhak jsme nikde neměli možnost číst o tom, kterak Porsche chystá celosvětovou síť Superchargerů podle své skvělé papírové technologie. Je hodně nepravděpodobné, že by se Porsche pustilo do budování vlastní sítě, zejména když už se nechali slyšet, že se budou přizpůsobovat standardu Tesly. Čili i když to vlastní supernabíjení vyvinou, v praxi to buď nebude mít velký význam a rozhodně to nepřetáhne zákazníky, anebo budou svoji technologii muset s Teslou sdílet, aby to mělo praktický význam (což pochybuju). Jediná šance, jak by tento produkt od Porsche mohl v roce 2020 uspět na trhu je, že se Tesla dostane do zásadních problémů a zkrachuje. Ale ani to mi nepřipadá jako nejlepší business plán na světě.
Takže co teda chce Porsche představením tohoto prototypu vlastně říct? Přikláním se k tomu, že jde o PR a s projektem to nemyslí seriózně.
7. 12. 2015 15:40
Re: Raději toto
Deb*lní předsudek je taky názor a na blbost má každý jistě právo.
7. 12. 2015 12:46
Re: jak se bude takovy auto hasit??
800V je nabijeni, nikoliv provozni napeti, a sami volty osobe jsou nicnerikajici udaj, kuprikladu tasery maj klidne desitky, stovky nebo miliony voltu, dulezite ale je pri jakych amperach, respektive v pripade tech taseru miliamperach, takze ikdys te zasahne treba 50 tisic voltu, tak ti to da jen facku ktera te bud paralizuje nebo ne, realne maji elektromobily pro tohle pojistku a v pripade pozaru nebo nehody se proste napajeni odpoji a melo by se to chovat jako bezne 18650 clanky, aneb elektromobily, plug-in hybridy a hybridy se hasi uplne stejne jako jakekoliv jine auto, normalne vodou

vpodstate bezna autobaterie kterou ma v aute kazdy z nas ti muze pri haseni dat vetsi ranu nez baterka treba v Tesle

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud