Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrický minibus ID. Buzz by měl být první autonomní Volkswagen

Ondřej Mára Ondřej Mára 2. 3. 2021 • 01:01
38
18
Zobrazit náhledy (38)
Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen I.D. Buzz Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ

Divize Volkswagen Užitková vozy chce v polovině tohoto desetiletí nabídnout skutečně autonomní systém řízení, kterým by jako první měl být vybaven elektrický minibus VW ID. Buzz.

Volkswagen se nedávno pochlubil novou skicou konceptu elektrické dodávky ID. Buzz, která se konečně trochu víc přiblížila skutečnému produkčnímu vozu. Tedy přinejmenším při pohledu na reálnější světlomety a upravené tvary předního nárazníku, který odpovídá současnému designovému stylu značky.

Rozhodně si ale nemůžeme nevšimnout několika novinek v podobě zvláštní boule na střeše a podivných „majáčků“ v předním nárazníku a v místě uchycení zpětného zrcátka. Ve všech případech by se mělo jednat o senzory, které produkčnímu VW ID. Buzz umožní stát se prvním autonomním vozem v rámci koncernu Volkswagen.

V tomto roce, vůbec poprvé, budeme v Německu provádět testy, během kterých bude použit budoucí model ID. Buzz, vyvíjený divizí VW Užitkové vozy, vybavený systémem autonomního řízení od společnosti Argo AI,“ uvedl Christian Senger, šéf divize autonomního řízení.

Cílem je vyvinout koncept sdílené a společné jízdy podobný tomu, co dnes nabízí služba MOIA. V polovině tohoto desetiletí budou mít naši zákazníci ve vybraných městech možnost nechat se odvézt do vybrané cílové destinace autonomními vozy,“ dodal Senger.

Z testování přitom zřejmě nebude těžit jen Volkswagen. Společnost Argo AI, která se zaměřuje na vývoj software pro autonomní vozidla, je totiž financována také automobilkou Ford. Technologie autonomní jízdy tak bude evidentně další odvětví, kde budou dva giganti automobilového průmyslu spolupracovat.

Kromě investic divize Volkswagen Užitkové vozy do Argo AI však automobilka investuje také do společnosti Car.Software Organisation, která nezávisle na Argo AI vyvíjí funkce asistovaného a automatizovaného řízení pro osobní vozy v rámci celého koncernu Volkswagen, které mají do budoucna nabídnout částečně autonomní jízdu na 4. úrovni.

Samotný Volkswagen ID.Buzz, na jehož základech vyvíjí divize VW Užitkové vozy své autonomní vozidlo, by pak měl mít premiéru v průběhu příštího roku.

Související články

Témata
6. 3. 2021 16:17
Autonomní vozy
No vidíte, já zrovna před pár dny narazila na této stránce: https://www.cerstvezpravy.cz/ na moc zajímavý článek o tom, jak nejlepší autonomní vozy má Honda! Zatím se prý dá sehnat jen v Japonsku. Mělo by to být první auto, ve kterém opravdu nemusíte vůbec dávat pozor, a to ani v koloně. O žádném Vanu, ani minibusu jsem, pravda, doposud ještě neslyšela. Tak jsem na něj zvědavá. :-)
4. 3. 2021 13:08
Re: Autonomní řízení
Kdyz spadne letadlo kvuli technicke chybe (zdravime Boeing 737 Max) nebo kdyz narazi auto kvuli technicke chybe, jsou prece jasne dane postupy jak to resit.
S autopilotem je to to stejne - prozatim je vyzadovana pozornost ridice, ale to neni plne autonomni rizeni, ikdyby to ridilo jak buh. To nastane az ve chvili, kdy pozornost ridice neni vyzadovana.

Pro zajimavost Tesla se soucasnym novym systemem (ten je jen v testovacim rezimu, najeto par milionu mil) uz ma priblizne 3-5x mensi nehodovoat nez statisticky normalni clovek. A to je jeste predprodukcni verze.

Je jen na regulacnich uradech aby dali autonomnim systemum zelenou az splni nejake jasne dane podminky. Napr. testy v realnem svete, testy modelovych situaci, pozadavek na to, aby to havarovalo treba 3x nebo 10x nebo 50x mene nez statisticky havaruje clovek.
Dokud nebudou teto regulacni postupy, bude zodpovedny ten clovek. Ale pracuje se na tom, samozrejme to par let potrva, ale ten tlak aby to bylo co nejdrive je samozrejme enormni.

Musite pochopit, ze jakmile bude na silnici jediny takovy prosukcni vuz, je to doslova moment singularity. Od te chvile je jen otazkou kratkeho casu, kdy to ma kazda automobilka a kazdy vuz. Drahy je ten vyvoj, jakmile to existuje, dat do auta 10 kamer a jeden chip je otazkou 50 tisic Kc a je to. Tesla uz to ma v kazdem jedinem vyrobenem aute nekde od roku 2018, bez vyjimek (zatimco nemec chce u auta za 2 miliony priplatek 30 tisic za parkovaci kameru)
4. 3. 2021 06:53
Autonomní řízení
Díky za tvůj komentář. Jenom si dovolím polemizovat s tím, že právníci řeknou, kdy bude čas na nasazení. Pokud bys tím myslel, že pracují na zdržení, protože je platí automobilky nebo mají pokyn od nějakých vlád, pak bych tomu rozuměl. Tady je jeden z článků na téma řidiči vs autonomní řízení, kde se autor odvolává na čísla WHO - říká se tam, že ročně zemře v důsledku nehod 1,25 milionu lidí a 93 % těchto obětí jde na vrub chybám, které způsobí lidé. https://onlinelibrary.wiley.com/…/1753-6405.12588 . Předpokládá se, že autonomní řízení by mělo snížit počet nehod o 90 % a američtí autoři vyčíslují přínos zavedení autonomních vozidel na 200 miliard USD (jako redukce ekonomických škod z autonehod). https://www.sciencedirect.com/…0965856415000804
Avatar - Petan_11
4. 3. 2021 04:21
Autonmní řízení
Viděl bych to maličko jinak. Dva pohledy.

Zaprvé: Technologicky to je vyřešený a to už docela dávno. Je potřeba to jenom odladit na všechny možný situace, který můžou na silnicích vzniknout a to se nedá udělat bez toho, aby se prostě nějakou dobu "testovalo na lidech" v reálném provozu.Třeba taková letadla už v podstatě autonomně lítají dost dlouho. Pravda, ta dopravní s asistenty v podobě pilotů, kteří dohlížejí nad tím, aby letadla dělala přesně to co mají, ale autopiloti už dneska dokáží zajistit velkou část letu bez zásahu lidských pilotů.

Zadruhé: Díváte se na to moc postaru. Uvědomte si jak a kam se auta posunula za dvě dekády. ABS, hlídání mrtvého úhlu, automatické brždění, udržování jízdního pruhu, Nic z toho jste před 18 lety v autech neměli. Před deseti roky to mělo pár prémiovek v autech za 1,5M+ a teď to v podstatě skoro musí být ve všech autech aby dostalo 5 hvězd a lidi ho kupovali. Malý diesely už neexistujou, střední TDI kubatury už pomalu taky končí, dávám jim max do 3 roky a zbydou hybridy a elektrika.

My řidiči o ničem nerozhodujeme. Bude rozhodnuto za nás a po nějakou přechodnou dobu bude tolerován souběh obou generací myšlení/řízení lidi/stroj. Aby to celé mohlo fungovat na 100% budou z toho muset lidi naprosto vypadnout jako nepředvídatelný článek. Onen lidský faktor v tomto ohledu bude od jisté chvíle nežádoucí a budou to právě právníci, kteří nakonec řeknou, že riziko v řízení auta je člověk, nikoliv stroj.
3. 3. 2021 13:52
Re: Gut
A čo hovoríš ty, je tak nejak u p.r.d.e.l.e všetkým... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku