Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektromobil Elextra chce být nejrychleji akcelerujícím sériovým vozem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 3. 2017 • 16:56
4
9
Švýcarská společnost Classic Factory má velmi ambiciózní plány ohledně jízdních výkonu prvního zástupce nově založené značky Elextra, jímž má být čtyřmístný elektromobil.

Elextra se prozatím představuje pouze prostřednictvím trojice snímků, odhalujících siluetu vozu spolu s provedením jeho předních a zadních partií, které doplňují stručné informace o původu značky a plánovaných jízdních výkonech jejího prvního sériového modelu.

Za vznikem značky Elextra i návrhem samotného vozu stojí švýcarská společnost Classic Factory, která má na svědomí mimo jiné i design moderní interpretace klasického Jaguaru E-Type pojmenované Lyonheart K.

Linie čtyřdveřového elektromobilu Elextra s plně čtyřmístným interiérem navrhl Robert Palm, zatímco vývoj financuje dánský podnikatel Poul Sohl. Designér Robert Palm ke svému dílu uvádí, že má spojovat čisté linie připomínající nejzajímavější italské supeautomobily minulosti s nejmodernějšími technologiemi současnosti a blízké budoucnosti.

Elextra má ke svému pohonu využívat čtveřici elektromotorů a se zrychlením z 0 na 100 km/h pod 2,3 s má být nejrychleji akcelerujícím sériovým vozem na světě. Další informace k pohonnému systému a jízdním výkonům prozatím společnost neuvádí.

Podle oficiálních materiálů má výroba elektromobilu probíhat z velké části ručně v podniku se sídlem v německém Stuttgartu, jehož brány má opustit pouze 100 exemplářů. Díky tomu a svým jízdním výkonům má Elextra představovat velmi exkluzivní zboží.

Související články

Témata
Avatar - flyboyeda
25. 3. 2017 18:21
Re: Voni si všichni ti výrobci elektro s ... snad myslí , že
nehovořím jazykem tvého kmene, nauč se česky a potom mi něco můžeš říct
Avatar - maxi!
25. 3. 2017 15:31
Re: Voni si všichni ti výrobci elektro s ... snad myslí , že
no ked ti je nevolno zo zrychlenia, tak to mas dost tazke aspon vzdialene obdivovat nejake sportove auto a este tak motorku.
jasne, ze od elektroauta aj ja 9 ako som napisal) cakam aj ine story - to chapem, ale ze mas taky vztah k zakladnemu prejavu sportoveho vozidla ma prekvapuje.... :-!
Avatar - flyboyeda
25. 3. 2017 11:58
Re: Tesla
Simpsnovi předvídají budoucnost , to už víme když předpověděli zvolení Donalda Trumpa, no aproto doporučuju se podívat na Epizodu s Elonem Muskem :-)
Avatar - flyboyeda
25. 3. 2017 11:55
Voni si všichni ti výrobci elektro s ... snad myslí , že zry
Představte si , že mě tahle hodnota vůbec a naprosto nezajímá, protože není absolutně vůbec důležitá, pro mě jsou důležité jiné údaje a v těch elektro s... stále zaostávají za svými spalovacími protivníky

neexistuje elektro s... která by byla lepší jak auto s spalovacím motorem, no a to zrychlení si strčte někam když budu takhle zrychlovat, bude mi nevolno a za 50 km to budu muset zas dobít, možná právě proto budou mít elektro sr ky takové zrychlení aby se vám udělalo zle , hodily auto do zásuvky a měli čas se zotavit, než se ten nesmysl zas nabije

jinak fakt nevím
Avatar - maxi!
25. 3. 2017 00:37
Re: heh, fajn, ale -
uvidime....
ako aj Somewhere zkonkretizoval - primerane zrychlenie, slusny dojazd, obratnost a hlavne cena - to cakam od buducnosti! :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku