Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elvisův pick-up svezl kolegu a teď míří do aukce

Mirek Mazal Mirek Mazal 23. 6. 2020 • 03:04
23
1
Zobrazit náhledy (23)
Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up Elvis Presley 1967 GMC Pick-Up

Užitkový model vystřídal několik majitelů, přičemž ten první byl suverénně nejslavnější ze všech. Po aukci se ukáže, kdo bude dědicem soukromého vozidla Krále Rock 'n' Rollu.

V polovině května Jay Leno vyzval populárního zpěváka Blakea Sheltona k řízení zdánlivě obyčejného veterána. Zeleno-bílý pick-up GMC byl vyroben v roce 1967, tedy přesně jedno desetiletí před úmrtím krále tehdejší hudební éry. Smutné výročí nezmiňujeme náhodou, protože přesně 16. srpna 1977 navždy utichl rajcovní hlas Krále Rock 'n' Rollu Elvise Presleyho a udržovaný model s korbou patřil právě tomuto symbolu nespoutané hudební nirvány.

Jay s papírovým důkazem v ruce informoval Sheltona, že řízený pick-up je vážně Elvise. „Elvis nejezdil náklaďákem,“ odvětil pozorný Blake. „Na svém ranči Circle G Ranch v Horn Lake, Mississippi, tohle jen ten, který řídil na jeho usedlosti,“ nenechal se odbýt Leno. „Takže sedíš tam, kde sedával Král,“ dodal hostitel. „Teď jsem nervózní,“ řekl dojatý šofér a okamžitě se začal ještě více soustředit na jízdu.  

Farmářský povoz po bohatém zpěvákovi na prodej

Zelený GMC je nyní vyzdoben autogramy Lena a Sheltona na přístrojové desce, ale největším tahákem jsou dokumenty prokazující vlastnictví hudební celebritou se zvonovými kalhotami. Vzácný sběratelský automobil bude nabídnut k zájemcům na aukci GAA Classic Cars v Severní Karolíně.

Zachovalé materiály o historii vozu odtajňují Presleyho nákup tří nových pick-upů GMC u dealera Guy Caldwell Motors v Mississippi. Trojitá dávka radosti kupce i prodejce nastala ve středu 8. února 1967 a pořízení nových aut mělo posloužit k pohodlnému přesunu po rozsáhlém ranči. Jeden užitkový model byl červený, jeden modrý a jeden zelený – právě ten údajně Elvisovi nejvíce vyhovoval.

Už po více než roce však byl off-road prodán do Marylandu. Nový majitel stroj nechal za úplatu svému mechanikovi, který jej opravil a používal několik let, než ho znovu prodal muži jménem Richards z Floridy. Nastal rok 1986, když si někdo uvědomil výjimečnost rodokmenu a dotyčný nechal auto vystavovat na několika výstavách týkajících se hudební legendy.

Jako Král se cítilo několik dalších majitelů

Putování GMC pokračovalo do státu Georgia, kde byl bez opravy navrácen řadový šestiválec. Motor zůstal původní a funkční, jak ukázal Leno, zatímco vrstev laku našli nad sebou mechanici hned několik. „Při práci na barvě jsme objevili několik různých odstínů, takže mám pocit, že náklaďák prošel před námi asi třemi lakovacími procesy,“ myslí si podatel z GAA. Dnešnímu provedení předcházela originální zelená, pak červená, pak zpět zelená a nakonec kvalitní obarvení, které září nyní.

Zatím plně nedoceněný vůz bude prodán v aukci spolu s velkou zásobou originálních dílů, které byly během restaurování vyměněny. Mezi dokumentaci zahrnutou v prodeji je kopie knihy Hurry Home Elvis od Donny Lewis neboli dcery majitele Circle G Ranche George Lewise. Text obsahuje podrobnosti o působení pick-upu na statku.

V průběhu let Presley koupil na ranč celkem sedm nákladních aut, nicméně „místo pobytu je známo pouze z pěti z nich“. „Tento konkrétní je považován za jediný GMC z roku 1967, o kterém se ví, že přežil a byl zdokumentován.“ Vydržel 53 let a cca 83 tisíc mil (133.576 kilometrů), o dalším osudu královského pickupu se rozhodne 23. – 25. července na adrese 301 Norwalk Street, Greensboro, Severní Karolína.

Související články

Témata
24. 6. 2020 05:07
jo kupte
Jo, to je v cajku. Koupe roku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud