Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Euro NCAP 2019: Toyota RAV4 – Hranaté SUV získalo plný počet hvězd

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 5. 2019 • 23:00
9
4
Zobrazit náhledy (9)
Euro NCAP 2019: Toyota RAV4 Euro NCAP 2019: Toyota RAV4 Euro NCAP 2019: Toyota RAV4 Euro NCAP 2019: Toyota RAV4

Pátá generace modelu RAV4 v testech organizace Euro NCAP až na drobný zádrhel s hlavovým airbagem dosáhla dobrých výsledku a zaslouženě získala pětihvězdičkového hodnocení.

 

Toyota RAV4 ve své páté generaci dosáhla v testech organizace Euro NCAP na pět hvězd a zopakovala tak výsledek čtvrté generace z roku 2013, který výrazně překonává svým bodovým hodnocením.

Předmětem testu byla Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD s pětidvéřovou karoserií a pohotovostní hmotností 1730 kg.

Bezpečnostní výbava testovaného exempláře obsahovala tříbodové bezpečnostní pásy s předepínačem a omezovačem síly na všech sedadlech, čelní, boční a hlavové airbagy, připomínání nezapnutého bezpečnostního pásu pro všechna sedadla, systém automatického nouzového brzdění, omezovač rychlosti a systém sledování jízdních pruhů.

Ochrana dospělých

Prostor pro cestující zůstal během čelního nárazu 40 procenty přídě stabilní. Ochrana řidiče i spolujezdce na předním sedadle byla dobrá a dostačující.

Při čelním nárazu celou přídí vozu byla ochrana řidiče i spolujezdce na zadním sedadle vyhodnocena jako dobrá s výjimkou hrudníků figurín, u nichž byla hodnocena jako dostačující.

Euro NCAP 2019: Toyota RAV4

Při bočním nárazu i při nárazu bokem na sloup byla ochrana řidiče dobrá, ale při druhém testu se hlavový airbag zachytil za část obložení a nechránil správně hlavu řidiče. Organizace Euro NCAP proto snížila u obou testů hodnocení ochrany hlavy na dostačující.  

Euro NCAP 2019: Kategorie 1 - Ochrana dospělých 
Test Čelní - deformace Čelní - celá šíře Boční Whiplash AEB city Celkem      
Jednotky body body body body body body %      
Ochrana dospělých 7,4 7,5 15 1,7 4 35,7 93%      

Ochrana dětí

Při čelním nárazu 40 procenty přídě byla ochrana figurín šestiletého a desetiletého dítěte dobrá s výjimkou jejich krků, u nichž byla hodnocena jako dostatečná. Při bočním nárazovém testu byla ochrana obou figurín dětských cestujících dobrá a Toyota RAV4 získala maximum bodů.  

Euro NCAP 2019: Kategorie 2 - Ochrana dětí 
Test Čelní náraz Boční náraz Bezpečnostní výbava Upevnění Celkem
Jednotky body body body body body %
Ochrana dětí 15,8 8 7 12 42,8 87%

Ochrana chodců

Kapota motoru poskytuje v případě srážky s chodcem dobrou ochranu ve svém středu a dostačující až mezní po svém obvodu. V prostoru kolem A sloupků karoserie je ochrana hodnocena jako nedostačující.

video

Nohy a pánev chodce jsou u nové generace modelu RVA4 při případné srážce chráněny dobře, za což organizace Euro NCAP přidělila maximální možný počet bodů.

Euro NCAP 2019: Kategorie 3 - Ochrana chodců 
Test Hlava Pánev Nohy AEB Celkem
Jednotky body body body body body %
Ochrana chodců 17,6 6 6 11,3 40,9 85%

Asistenční systémy

Systém automatického nouzového brzdění u modelu RAV4 v rychlostech typických pro městský i dálniční provoz fungoval dobře a rozpoznával cyklisty i chodce. Ve většině zkoušených situací byl schopen zabránit nehodě nebo snížit rychlost a zmírnit tím následky kolize.

Euro NCAP 2019: Kategorie 4 - Asistenční systémy 
  Omezovač rychl. Připomínač pásů Jízdní pruhy AEB Interurban Celkem
  body body body body body %
Asistenční systémy 2,4 3 2,3 2,4 10,1 77%

Celkový výsledek: Pět hvězd

Toyota RAV4 představuje podle testů organizace Euro NCAP vůz, který poskytuje dobrou ochranu své posádce v případě nehody a rovněž i chodcům v případě srážky. Dobrý výsledků pak tento model dosáhl i v kategorii asistenčních systémů.

Euro NCAP 2019 - Rekapitulace výsledků
Kategorie 1 2 3 4 Celkem
Název Ochrana dospělých Ochrana dětí Ochrana chodců Asist. syst. Vážený průměr
Jednotky body % body % body % body % %
Výsledky 36 93% 42,8 87% 41 85% 10,1 77% 87%
Počet hvězd *****

Zdroj: Euro NCAP

Související články

Témata
Avatar - Ada je zase tady
24. 5. 2019 19:53
bude mít diesel?
Bez dieselu je to neprodejné, i kdyby těch hvězd bylo 20... ;-)
Avatar - Emel
24. 5. 2019 12:00
Re: A dostavaju dnes auta aj menej ako 5 hviezd?
Já se obvykle dívám první na figuríny. Pokud je tam převážně zelená a místy žlutá, tak to beru jako dobrý výsledek... a to tady je.
Avatar - 3_diamanty
24. 5. 2019 11:42
Re: A dostavaju dnes auta aj menej ako 5 hviezd?
nove jimny malo napriklad len 3 hviezdy ale inak suhlasim... samotne hviezdy su dnes uz vcelku k nicomu .... aj sposob ich udelovania je hodne diskutabilny kedze rozdavaju sa dnes uz za kde co ( aj za to co uz ani nesuvisi priamo s bezpecnostou kasne ako takej ) ..... ale taka je doba... treba nahanat cisla a vykazat toho co najviac a aby to aj vyzeralo co najzlozitejsie .... vo vysledku ale je fakt ze jedna hviezda hore dole ( kvoli nejakej nalepke na okne ci nejakemu senzoru ) este nikoho pri naraze nezachranila ... ono je to cele na hlavu dnes uz ... ovela efektivnejsie a vieruhodnejsie su americke testy bezpecnosti pri ktorych aj nejedno europske auto s 5 hviezdami zhori jak fakla ...
24. 5. 2019 10:30
A dostavaju dnes auta aj menej ako 5 hviezd?
Vzhladom k popisanym nedostatocnostiam, sa len pytam k comu je 5 hviezd, ked zjavne v niektorych oblastiach bola iba dostatocna. Napriek tomu 5 hviezd?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku