Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Euro NCAP: Mercedes-Benz ML – pět hvězd za čelní náraz, ale jen jedna za ochranu chodců

1. 9. 2008 • 07:15
3
10
Aktuální generace Mercedesu třídy ML prošla po faceliftu nárazovými zkouškami Euro NCAP. Zatímco výsledky ochrany cestujících jsou na velmi dobré úrovni, ochrana chodců je, stejně jako u mnoha dalších SUV, na nízké úrovni.

Testy prošla verze ML 320 CDI, výsledek se ale týká všech vozů třídy ML po faceliftu. Zkoušené vozidlo mělo pohotovostní hmotnost 2204 kg a sedm airbagů – čelní, boční vpředu, okenní a kolenní pro řidiče. Součástí standardní výbavy je systém Pre-Safe, který řidiče upozorňuje na riziko a uvádí bezpečnostní systémy do pohotovostního stavu ještě před nárazem. Při testech Euro NCAP byl ale Pre-Safe v souladu s metodikou odpojen.


Čelní náraz


Prostor pro cestující a konstrukce okolo nohou zůstaly stabilní. Byla zjištěna výborná ochrana kolen a stehenních kostí. Kolenní airbag řidiče je účinný pro osoby různých postav a sedící v různých pozicích.


Boční náraz
Mercedes ML získal maximální počet bodů za boční náraz a za náraz na kůl. Společně se dvěma body za připomínače pásů a 14 body za čelní náraz to znamená zisk pěti hvězd a ztrátu jen dva body na maximální hodnocení.

crashtest mercedesbenz euroncap premioveznacky crashtest mercedesbenz euroncap premioveznacky

 


Ochrana dětí
Varování před umístěním dítěte v dětské sedačce na přední sedadlo společně se zapnutým airbagem je podle Euro NCAP nedostatečné. Stejná výtka směřuje k zobrazení informace o zapnutí/vypnutí airbagu. Mercedes také nabízí systém, který podle zatížení sedadla rozpozná, že je na něm umístěná dětská sedačka a airbag automaticky odpojí, tento systém však nebyl součástí výbavy testovaného vozidla. Bez něj ale nelze airbag manuálně deaktivovat. Další výhrada směřuje k nedostatečnému označení úchytů Isofix.


Ochrana chodců
Nárazník a přední hrana kapoty poskytují chodcům slabou ochranu. Hlava dítěte je při střetu s horní částí kapoty chráněna převážně slabě. Za ochranu chodců si Mercedes odváží jen 6 bodů z 36 a tedy jednu hvězdu.

Témata
2. 9. 2008 10:11
Re: 1* pro chodce
Asi maj nedostatek hvězdiček
Avatar - T613
2. 9. 2008 07:25
Re: 1* pro chodce
je jedno jestli tě srazí Fabie nebo GL. Kov vs kosti = prohrál jsi. Bezpečnost chodců = akt.bezpečnost.
Avatar - T613
2. 9. 2008 07:24
Re: 1* pro chodce
bezpečnost chodců = aktivní bezpečnost. Co ti pomůže maximum hvězdiček, když skončíš na vozíku? Do vozovky nelezu dokud nevidím, že auto viditelně nezpomaluje. A do vozovky s více pruhy nelezu pokud nemám přehled co se děje v ostatních pruzích. Já mám času dost, mě těch 5metrů nestojí za vozík!
Schválně proč si myslíte, že autobusy nestojí na přechodech?
Avatar - VDC
2. 9. 2008 00:37
Re: 1* pro chodce
:yes:
Avatar - R32
1. 9. 2008 20:41
Re: 1* pro chodce
Voe, presne to ma napadlo keď som si prečítal názov článku... :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku