Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Farizon FX by mohl být nejošklivějším autem roku. Na svědomí ho má čínská Geely

Jan Zajíc
Diskuze (10)

Crossovery jsou sice aktuálně v módě, nový kříženec čínské automobilky Geely nám přesto vyrazil dech. Bohužel ne v dobrém slova smyslu.

Vůz jménem Farizon FX by totiž klidně mohl aspirovat na nejpodivnější a snad i nejošklivější auto tohoto roku.

Když řekneme, že jde o pick-up vycházející z SUV jménem Geely Boyue Pro, nezní to vyloženě strašidelně, jenže Farizon FX opravdu vypadá tak, jako by na karoserii pětidveřového SUV byla jen jednoduše "nalepena" korba. Navíc podivně malá.

Výsledkem tak je vůz, který až po D sloupky vypadá stejně jako Boyue Pro, a tedy normálně, za nimi se ovšem dějí zvláštní věci. Krátká korba totiž ke zbytku auta absolutně nesedí. A dojem už nevylepší ani její dřevěná podlaha.

Interiér pak vypadá stejně jako ve zmíněném SUV značky Geely. Vidíme v něm digitální přístrojový panel nebo velkou obrazovku infotainmentu.

O pohon by se měl starat 1,8litrový přeplňovaný zážehový čtyřválec o výkonu 180 koní a točivém momentu 300 N.m. Spojený je se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Cena na čínském trhu začíná v přepočtu na 420 tisíc Kč.

Jan Zajíc
Diskuze (10)

Doporučujeme

23. 12. 2020 18:31
Proč jste hoši
ty zadní kola neposunuli ještě více dopředu... ještě chybí vzadu nápis "Pozor, vybočuje".
23. 12. 2020 11:19
Re: ošklivé né, spíš jiné
Vpodstate je to SUV, ktorému dozadu prilepili naviac korbu. Niečo ako pick-up s dvojitou kabínou, len so samonosnou kisňou na kratšom podvozku.
23. 12. 2020 09:29
Kříženec
https://www.carsbite.com/…nd-half-suv-/439
Podle tohoto článku se jedná o křížence SUV a pickupu. Můj osobní vkus žádný v ČR dostupný pickup neoslovuje. Tento vůz je podle mého názoru takový normální pickup, má docela hezký vnitřek a samozřejmě příjemnou cenu na domácím trhu.
23. 12. 2020 08:21
Pořád lepší než Kamiq
Tak hnusný to je, vo tom žádná. Ale pořád je to lepší než třeba taková Škoda Kamiq ....
Avatar - WinDiesel
23. 12. 2020 08:00
Re: ošklivé né, spíš jiné
Velmi praktické, zajímavé.