Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari 488 GT Modificata je okruhová specialitka pro několik vyvolených

Jan Zajíc Jan Zajíc 30. 11. 2020 • 19:10
8
Zobrazit náhledy (8)
Ferrari 488 GT Modificata Ferrari 488 GT Modificata Ferrari 488 GT Modificata

Automobilka Ferrari představila okruhový speciál 488 GT Modificata. Jeho majitelé s ním budou moci závodit v jediném šampionátu.

Konstruktéři totiž sice vycházeli ze zkušeností, které nasbírali v programech GT3 a GTE, při vývoji 488 GT Modificata šli ale dál a jednoduše se neřídili pravidly organizace FIA. Postavili auto, které je určené pro vlastní seriál automobilky Ferrari: Competizioni GT.

V příštím roce by tento podnik měl zahrnovat akce na pěti známých okruzích. A asi je vám jasné, že seriálu se nemůže zúčastnit jen tak někdo.

Ale zpět k autu. Ferrari 488 GT Modificata vychází z "oficiálních" závodních speciálů 488 GT3 a 488 GTE. Karoserie je z uhlíkových vláken a doplňují ji aerodynamické prvky, které při rychlosti 230 km/h generují přítlak 1000 kg.

Zavěšení pochází z 488 GTE, brzdy dodalo Brembo a slick pneumatiky vyrábí Pirelli. O pohon se stará 3,9litrový vidlicový osmiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly a poskytující výkon okolo 700 koní.

Interiér pochopitelně připomíná regulérní závodní auto - jsou tu dvě skořepinová sedadla, závodní multifunkční volant či digitální přístrojový panel. Řidičům pak Ferrari nabízí možnost nahrát si pomocí pokročilé telemetrie data o jízdě na USB disk a následně je v klidu prostudovat na počítači.

Cenu bohužel výrobce neprozradil, ale rozhodně půjde o velice drahou hračku. A jak už bylo řečeno, samotné peníze nestačí, Ferrari vůz svěří pouze vyvoleným účastníkům programu Competizioni GT.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud