Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari prozradilo, které modely určitě nebude elektrifikovat

Ondřej Mára Ondřej Mára 19. 8. 2020 • 08:21
22
Zobrazit náhledy (22)
Ferrari Roma Ferrari Roma Ferrari Roma Ferrari Roma Ferrari Roma Ferrari Portofino Ferrari Portofino Ferrari Portofino Ferrari Portofino Ferrari Portofino Ferrari Portofino Ferrari Portofino Ferrari Portofino Ferrari Portofino Ferrari Portofino Ferrari Portofino Ferrari Portofino

Instalovat do auta elektromotor a baterie je náročný proces, který nebude vhodný pro všechny modely.

Elektrifikace je téma, kterému se v současnosti nevyhne prakticky žádný výrobce automobilů. Tedy ani ikonické Ferrari. Konkrétní podobu plánů jedné z nejslavnějších sportovních sice zatím neznáme, v minulosti se však objevila celá řada spekulací o tom, které modely dostanou či nedostanou elektrickou asistenci.

Hlavním důvodem se stalo prohlášení automobilky z května minulého roku, kdy oznámila, že do roku 2022 chce představit dohromady 15 nových modelů. Všichni přitom očekávali, že velká část z nich budou hybridní verze již v současnosti nabízených modelů. A to v celém spektru nabídky.

Podle britského Autocaru ale italská automobilka uvedla, že neplánuje elektrifikaci svých základních modelů Portofino a Roma. A to nejen v blízké budoucnosti, ale pravděpodobně ani během celé životnosti těchto základních modelů.

Britští kolegové citují jako zdroj přímo Ferrari, které se mělo k otázce elektrifikace modelu Roma vyjádřit během tiskové konference k tomuto modelu. Podle sdělení zástupců automobilky se prý nikdy nepočítalo s elektrifikací těchto modelů na platformě s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

Elektrifikace je totiž poměrně náročný proces, během kterého je potřeba najít v architektuře vozu a jeho pohonného systému místo pro implementaci elektromotoru a baterií. Při vývoji modelu Portofino, který sdílí s modelem Roma technický základ, se prý ale s něčím takovým vůbec nepočítalo.

Je nutné poznamenat, že sama automobilka o elektrifikaci modelů Roma a Portofino nikdy nemluvila a ani ji nenaznačila, po výše zmiňovaném ohlášení 15 nových modelů se ale začalo spekulovat i o jejich elektrifikaci. Jenže základní modely, případně další kusy na tomto základu, nejspíš budou mít smůlu.

Absence elektrifikace by však mohla modely Roma a Portofino v očích některých fanoušků klasických aut pouze se spalovacími motory naopak zvýhodnit. Navzdory postavení „základních modelů“ v nabídce Ferrari totiž Roma ani Portofino rozhodně nenabízí špatné parametry.

Oba vozy jsou osazeny 3.9 litrovým dvakrát přeplňovaným motorem V8, který nabízí výkon 441 kW (600 k) pod kapotou Portofina a 456 kW (620 k) pod kapotou Romy. Po modernizaci by se však Portofino mohlo dostat na stejnou úroveň.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud