Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari Purosangue od Keyvany má 980 koní a spoustu karbonu. Líbí se vám?

Lukáš Volšický
Diskuze (9)

Válka tunerů o nejlepší Ferrari Purosangue pokračuje. Nejnovější počin představuje německá firma Keyvany, která láká na karbonový bodykit i solidní výkon.

Když Ferrari oficiálně představilo své historicky první SUV jménem Purosangue, netrvalo dlouho, aby jej vyprodalo na dlouhou dobu dopředu. Obrovský zájem o až kontroverzní sportovní SUV z Maranella tak inspiruje tuningové specialisty, aby začali s vývojem nových osobitějších kreací a pokusili se oslovit potenciální zájemce větší exkluzivitou. A nejnovější počin na tuningovém trhu exkluzivních aut právě teď začínají odhalovat Němci.

Německá společnost Keyvany na svých sociálních sítích poprvé odhalila připravovanou tuningovou úpravu pro rychlé italské SUV s duší supersportu. Na prvních oficiálních materiálech kreace jménem „Keypuro“ nám ukazuje unikátní karbonový bodykit s většími vstupy pro chladicí vzduch a kompletně přepracovanou maskou chladiče. Novinka je ještě agresivnější a z Purosangue zmizel jeho charakteristický „úsměv“.

Novými karbonovými doplňky se pyšní snad každý kout karoserie, včetně výrazných nástavců bočních prahů nebo tvarově komplikovaného zadního difuzoru. Ten si dokonce zachovává centrální mlhovku po vzoru monopostů Formule 1. Zaujme i dvojice spoilerů na zádi a nová kola.

Video se připravuje ...

Keyvany navíc uvádí, že nová tuningová sada nebude pouze o designu, ale také o vyšším výkonu. Už standardní Ferrari Purosangue má obrovský výkon – atmosférický 6,5litrový motor V12 vyvine 533 kW (725 koní) a 715 newtonmetrů. Keyvany však slibuje blíže nespecifikované úpravy, díky nimž dvanáctiválec bude dosahovat až 721 kW (980 koní) a 1170 newtonmetrů. To už je solidní porce síly, jakou Purosangue přenese na asfalt skrze osmistupňovou dvouspojkovou převodovku a pohon všech kol.

Keyvany bohužel nezveřejnilo informace o oficiální ceně ani uvedení úpravy do prodeje, ale už teď víme, že celkový výsledek nebude levný. Základní cena u autorizovaných prodejců Ferrari totiž začíná od přibližně 10 milionů korun, ale protože je Purosangue beznadějně vyprodané, překupníci za něj chtějí více než dvojnásobek. V Česku jsme dokonce našli nabídky blížící se až 24 milionům korun! Své Purosangue byste však měli hned.

Lukáš Volšický
Diskuze (9)

Doporučujeme

Avatar - apoho
2. 5. 2024 21:44
Re: Re: moc líbí
ano, 5/2023
2. 5. 2024 12:27
Re: Re: moc líbí
Pred facelift?
Avatar - lordlord
1. 5. 2024 10:54
kup
Pojmenovat auto stejným názvem, který používá charita už roky a u soudu požadovat, aby se charita přejmenovala....
Avatar - apoho
30. 4. 2024 21:49
Re: moc líbí
všechno je na prodej :-)
ale ty máš hluboko do kapsy :'-(
Avatar - apoho
30. 4. 2024 20:57
Re: moc líbí
je na prodej.
Můžeš si připravit penízky a deal domluvíme :-[]