Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari slaví 20 let svého působení v Číně speciální edicí 458

David Bureš David Bureš 11. 4. 2012 • 16:08
3
3
První Ferrari se v Číně prodalo před 20 lety, model 348 TS si tehdy objednal zákazník z Pekingu.

Ferrari letos slaví 20. výročí svého působení na čínském trhu. K této příležitosti byla představena speciální edice odvozená od modelu 458 Italia, určená výhradně pro zdejší zákazníky. Vedle toho bude v Šanghaji brzy otevřena expozice prezentující vozy této italské značky.

Automobilka vyrobí pouze 20 exemplářů unikátního modelu 458 Italia pro nejlidnatější zemi světa. Všechny automobily budou lakovány speciálním červeným odstínem nazvaným Marco Polo.

Červenou barvu doplní černý pruh se zlatými okraji na kapotě, střeše a zádi auta, který má symbolizovat závodní trať. Na kapotě bude dále vyobrazen čínský drak. Ten je pro Číňany symbolem odvahy, vášně a úspěchu.

Zlatou povrchovou úpravu mají také kola, zlatá barva je částečně použita i na aeroelastických křidélkách na přídi auta.

Čínskou kulturu mají uvnitř připomínat zlatou nití prošívané hlavové opěrky, na startovacím tlačítku motoru se objevuje nápis „Start“ vyvedený ve zjednodušených čínských znacích. Na přístrojové desce pak nemůže chybět plaketka s nápisem „20th Anniversary Special Edition.“

Ferrari 458 Italia v edici pro Čínu bude světu oficiálně představeno na slavnostním otevření výstavy automobilů Ferrari v Italském centru World Expo Parku v Šanghaji. Má se jednat o první stálou expozici vozů se vzpínajícím se hřebcem mimo domovské Maranello.

Šanghajská expozice se bude rozkládat na ploše velké 900 m2, návštěvníci zde budou moci zhlédnout současná i historická Ferrari, stejně tak fotografie a videa speciálně vytvořené pro tuto výstavu.

Ferrari Exhibition bude v Šanghaji otevřena tři roky, expozice bude rozdělena do pěti hlavních témat, kterými budou Ferrari v Číně, Zelená technologie, Produkty, Design a Závodění.

Už v roce 2009 Ferrari představilo jednokusové 599 GTB China od čínského umělce Lu Hao, který upravil karoserii auta tak, aby vypadala jako porcelán. Automobil byl tehdy vydražen za zhruba 1,2 milionu euro, což odpovídalo 30,6 milionům korunám.

Témata
11. 4. 2012 17:41
Re: Čína
A víš jak chujovo by se to pak prodávalo? :-)
Číně leze každý do * a nějaká lidská práva jsou až daleko za prachama ;-\
Avatar - euro89
11. 4. 2012 16:16
Čína
Je to hnus, prodávat cokoliv do Číny. 8-s :no: Místo čínského draka tam mělo dát Ferrari rudou hvězdu, do kožených sedaček vypálit srp a kladivo a na palubní desku dát fotky z pracovního tábora. To by Čínu charakterizovalo mnohem líp. :-!
11. 4. 2012 10:56
F458 China
chtělo by to spíše verzi Long s prodlouženým rozvorem... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku