Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari Top Design School Challenge: Superauto pro rok 2040

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 9. 12. 2015 • 06:04
61
2
Zobrazit náhledy (61)
Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari
Jak by mohl vypadat hypersport s koníkem za čtvrt století? Designérská soutěž Ferrari pro studenty spěje do finále. Byly vybrány čtyři školy z původních padesáti.

Ferrari vypisuje soutěže mladých návrhářů nepravidelně, uskutečnily se v letech 2005 a 2012, World Design Contest je rozhodně známější. Letošního ročníku se zúčastnila padesátka designérských škol z celého světa. Nyní se výběr zúžil z předchozích osmi až na čtveřici: detroitskou College for Creative Studies, jihokorejskou Hongik University ze Soulu, německou Hochschule z Pforzheimu a francouzskou ISD-Rubika, která sídlí ve Valenciennes. Každý ústav musel vytvořit trojici různých vizí a měl na ně celý rok, od října 2014.

Stěžejním tématem byl letos návrh supersportu pro rok 2040 a stylisté měli volné ruce. Některé kreace připomínají spíše vesmírné lodě, jiné kapotované formule, také nahlížejí do minulosti, případně se příliš nevzdalují od současnosti. Jsou černé, atypicky stříbrné a klasicky rudé nebo kombinují tyto odstíny. Překvapivě se v realistických i fantastických (nebo fantaskních?) studiích neobjevuje žlutá barva, kterou samotné Ferrari používalo s oblibou u výstavních vozů před čtvrtstoletím. A ani tmavě modrá, která maranellským vzpínajícím se koníkům tolik sluší. Pochopitelně žádná z nich neopustila obrazovky počítačů, ale ukazuje kreativitu.

Velkou cenu (Gran Premio) vybere 15. ledna 2016 jedenáctičlenná odborná porota, ve které se potkají kromě designérů a inženýrů z továrny lidé rozličných profesí, ale vždy nějakým způsobem s Ferrari spojení. Kupříkladu pilot Scuderie a čtyřnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel, Paolo Pininfarina, současný nejvyšší muž slavné firmy, dále pak dva muzikanti a sběratelé ušlechtilých italských vozů. Tím prvním je Jay Kay, frontman skupiny Jamiroquai, druhým pak kytarista Pink Floyd Nick Mason. Ten usedá za jejich volant i při historických kláních.

Z hlasování není vyloučena ani laická veřejnost, ta může hlasovat na facebookové stránce, vítězný návrh získá zvláštní cenu (v libozvučné italštině Premio Speciale).

Témata
Avatar - S8
9. 12. 2015 19:04
Docela pekne!
Některé by šly vyrábět za 4 roky, některé za 10 - 15 a některé nikdy, ale zase oceňuju tu schopnost rozvolnit myšlenky s vizí daleké budoucnosti.

upřímně se ale obávám, že se tomu za 25 let bude někdo smát stejně jako se nyní smějeme prototypům a futuristickým skicám, které vznikly před 25 lety...
Avatar - Pekelná Micinka
9. 12. 2015 18:46
Challenge accepted!
No až na tu sedačkovou lanovku dobrý. Ale myslím, že exteriér auta té doby budou určovat hlavně předpisy a normy, a když vidím, co dobrý (=pilný) eurobyrokrat stihne vymyslet za 5 let , obávám se, jestli auta budou mít vůbec nějakou fyzickou identitu. Tedy pochopitelně, pokud vůbec bude nějaká Evropa.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud