Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat popřel plány na fúzi s PSA Peugeot Citroën

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 13. 3. 2009 • 21:21
31
Italská automobilka Fiat uvažuje podle informací italského tisku o fúzi s francouzským koncernem PSA. Fiat tyto informace popřel.

Představenstvo italské průmyslové skupiny Fiat SpA se nyní nezabývá žádným plánem na fúzi s jinou automobilkou. Toto prohlášení italské automobilky přišlo krátce poté, co dnes italským tiskem proběhly informace o možné fúzi s francouzským koncernem PSA Peugeot Citroën. Italský ekonomický deník Il Sole 24 Ore na svých stránkách přinesl informace o tom, že italská investiční banka Mediobanca a jistá konzultační společnost připravují plán na fúzi automobilové divize Fiatu s koncernem PSA.

Fiat informace uváděné italským deníkem popřel, avšak zároveň připomněl, že se nebrání spolupráci s jinými automobilkami za účelem snížení nákladů a pronikání na nové trhy. Akcie Fiatu po informacích deníku Il Sole 24 Ore dopoledne vzrostly o zhruba 4 %.

Související články

Témata
17. 3. 2009 11:36
Re: 4%
K smíchu? Se podívej na historii ceny akcií Fiatu. Pak tu šermuj s čtyřma procentama.

Takže sice můžeš za jeden "normální" den vydělat 4%, ale taky můžeš přijít o většinu toho, co jsi vložil. Viz ten pád akcií.
17. 3. 2009 11:34
Re: 4%
Já investuju do českých akcií. Fiat mne opravdu nezajímá.

Nejsi schopen pochopit, že akcie Fiatu se před necelými dvěma roky prodávaly téměř za pětinásobek své nynější ceny - a kolik je to procent? Na toto jsem upozorňoval. V tomto ohledu je jejich 4% růst opravdu malý. A ještě yaložený na nějakém "blafu".
Avatar - Plautus
17. 3. 2009 07:45
Re: 4%
odhliadnuc od rastu akcií Fiatu, keď sa už bavíme o bankovom úročení, tak tie 3% ti väčšinou nepokryjú ani infláciu, takže tie peniažky v banke ti buď stoja bez zhodnotenia alebo ak je inflácia vyššia tak strácajú hodnotu...a ak je ti k smiechu rast trebárs Fiatu, tak neviem čo by si povedal na to, keby práve jedna z tých tvojich bánk investovala časť portfólia do jeho akcií a ak by nerástol Fiat, a tiež ďalšie firmy, do ktorých banky investovali nejaký ten kapitál, tak by ti ten 3%-ný úrok asi ťažko zabezpečili...takže zase len nechápem to tvoje kydanie na FIAT v tomto prípade...osobne bych sa potešil rastu akejkoľvek firmy, pretože iba rast nám zabezpečí uspokojenie zvyšujúcich sa nárokov na život a životnú úroveň...alebo sa vráť na strom a tíško tam čuč, pretože si v tomto smere fakt :no:
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2009 01:32
Re: Pěkný den, milá Andromedo!
Já opravdu NEvím zda to je více "přání" či vskutku "vize budoucnosti", ale mne "těší" že jsou trochu "originálnější/nápaditější" více "DUŠE" mají, než ... wolfsburská výrobna hamburgrů ... (nic proti hamburgrům, TAkÉ si občas na cestách FischMac dám, ale DENNĚ? A JEN a STÁLE hamburgr(y)? NE to děkuji.)
Pěkný (středomořsky prosluněný) den :-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2009 01:29
Re: A komu by to prospělo
Vy budete NEdlouho po (VŠE) škole, já to "cítím" (NE"probírali" jsme už něco ekonomického my tady?) ;-)
Já maličko "náskok/praxi" mám a SOUHLASím, že "logiku" to co říkáte má, ale ono to vždy až tak "logicky" NEfunguje/NEchodí - já bych do budoucna tu "trojičku" PSA/FIAT/Mitsubishi docela "tipla", že by MOHLA být ...
a v malých vozech (kam docela SMĚŘUJE "budoucnost") by ostatním možná/asi (pěkně) ZATOPILI ...
A my stejně (pomalu) k těm DVĚMA CELOsvětovým firmám směřujeme (tou dobou tu už naštěstí NEbudu ... chudinak Galina Tatjana ivanovna která by to MOC chtěla zažít už také ne), takže DALŠí "spojování" asi NE"odvratná" prostě jsou ...
PS: Tady vaše "ekonompřehledznalosti" asi NIKDO NEocení (tedy já samozřejmě ANO ;-) )
Tak nechť se ti tři brzy (úspěšně) spojí a a vw to celoplanetární "zamoření" alespoň TROCHU "zpomalí/zkomplikují"
Pěkný den :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud