Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat Pulse Abarth je sportovně laděné SUV pro masy, ale nikoliv v Evropě

Ondřej Mára
Diskuze (10)

Abarth se pochlubil sportovně laděnou verzí crossoveru Pulse, který se nabízí v Brazílii.

Když se řekne Abarth, většina z nás si dnes vybaví především nasupenou pětistovku. Nyní se však společnost Fiat pochlubila sportovní verzí svého brazilského crossoveru Pulse, orientovaného na masy, který zdobí loga a charakteristické prvky značky Abarth. Tím ale úpravy neskončily.

Pulse Abarth dostal agresivnější příď s unikátní mřížkou chladiče a přepracovaným nárazníkem. Ten je vybaven menšími vertikálními otvory pro přísun vzduchu, níž posunutými mlhovkami, větší lakovanou plochou a nechybí ani červeně lakovaný detail v nejnižší části nárazníku.

Při pohledu z boku zaujmou například červené kryty zrcátek nebo červený polep s logem Abarth, který se táhne mezi černými výraznými lemy podběhů. Do nich ovšem automobilka umístila nová leskle černá kola s červenými detaily a středovými pokličkami s logem škorpiona.

Dvoubarevné lakování s černou střechou nabízí i standardní model Pulse, verze z dílny Abarth ovšem dostala výrazný nápis se jménem společnosti na pátých dveřích. V opět unikátním zadním nárazníku pak vidíme naznačený černý difuzor s dvojicí výrazných chromovaných koncovek výfuku.

Automobilka Fiat zatím nebyla moc sdílná, co se technických parametrů týče. Podle dostupných vyjádření by však nový Pulse Abarth měl nabídnout kombinaci výkonu a provokativního řízení nebo technologií a inovací. Automobilka navíc dodala, že byl nový model vyvíjen přímo v Brazílii, kde se bude také vyrábět.

Video se připravuje ...

Bližší údaje by měly být zveřejněny během nadcházejících měsíců, za připomenutí však stojí, že standardní Fiat Pulse je osazen 1,3litrovým motorem Firefly Flex, který nabízí nejvyšší výkon 79 kW (107 k) a 134 Nm – ovšem při jízdě na etanol. Motor může být kombinován s pětistupňovou manuální převodovkou nebo CVT převodovkou.

Pro zájemce o vyšší výkony je pak připraven 1,0litrový přeplňovaný motor, který nabízí nejvyšší výkon 96 kW (130 k) a 200 Nm točivého momentu. Kompaktní crossover pro masy tak s tímto motorem akceleruje na stovku za 9,4 sekundy a údajně tak překonává hlavní rivaly ve své kategorii.

Ondřej Mára
Diskuze (10)

Doporučujeme

Avatar - Jaros71
17. 3. 2022 00:41
Tohle tady chybí
Takový model chybí Fiatu v Evropě!
Pěkné!!!
Bohužel...není ani nové Punto , pak jsou tam kde jsou.. :no:
16. 3. 2022 12:41
Hmm. A minimalne z evropskeho trhu mizi i sedan.
Tipo sedan.
Jako Egea mozna zustava.
:-(
Takze mam vlastne raritni vozidlo!
:-)
16. 3. 2022 09:28
Re: Fiat vs. EU
Jj obvzlášť v Čechách s prodanými 39ks za rok 21 se e500 skvěle daří :yes: Jen houšť :-[]
Avatar - MS-sport
16. 3. 2022 09:04
Re: A motor sportovně bzučí
bzučia a v takovým autě o to více. :-!
16. 3. 2022 08:58
Re: Fiat vs. EU
To víš, pokrok.

Chjo :'-(