Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Filmové Gran Turismo má první trailer! Záběry se inspirují herními úhly pohledu

Filip Melich
Diskuze (0)

Herní sérií Gran Turismo inspirovaný film se dočkal svého prvního traileru, respektive krátké ukázky ze zákulisí natáčení a několika záběrů ze samotného snímku. Máme se na co těšit.

Spolčenost Sony Pictures Entertainment na svém YouTube kanálu zveřejnila první trailer – nebo by se spíše slušelo říct krátký náhled pod pokličku – k chystanému filmu Gran Turismo, který bude vycházet ze stejnojmenné herní série. Film se zároveň inspiruje skutečnými událostmi.

Na úvod připomeňme, že film má dle dostupných informací vycházet ze scénáře, jehož zfilmování bylo původně ohlášeno v roce 2013. Tehdy měl vyprávět příběh Lucase Ordoñeze, který se v roce 2008 stal prvním vítězem soutěže GT Academy, jejímž účelem bylo udělat z talentovaných hráčů skutečné závodní jezdce. Ordoñez pak dokonce v roce 2011 startoval v Le Mans za tým Signatech Nissan a v kategorii LMP2 dojel do cíle druhý.

Video se připravuje ...

Režie filmu se ujal Neill Blomkamp známý například svými sci-fi snímky District 9, Elysium nebo Chappie, ale také minifilmem The Escape natočeným pro BMW. Blomkamp je zároveň automobilovým nadšencem, který vlastní nebo v minulosti vlastnil auta jako Acura NSX nebo Lexus LFA. Mezi scénáristy je na mezinárodní filmové databázi imdb.com uváděn Jason Hall, který si svým scénářem k filmu Americký sniper vysloužil nominaci na Oscara.

Z dřívějška jsme věděli, že si ve filmu zahraje David Harbour, známý například z úspěšné série Stranger Things. Díky nově zveřejněné ukázce víme, že se ve snímku objeví také Orlando Bloom, kterého zřejmě není nutné blíže představovat. Kromě nich ve videu promlouvá Archie Madekwe, jenž si dříve zahrál například v seriálu See, kde hlavní roli hrál Jason Momoa, nebo sci-fi filmu Voyagers – Vesmírná mise.

Video se připravuje ...

Krátké video se navíc hemží množstvím okruhových bestií. Krom Nissanu GT-R se zde prohání modely od Lamborghini, Audi, Porsche a dalších značek. Z prvních záběrů je navíc jasné, že se tvůrci filmu inspirovali herními úhly pohledu, což má pomoci s vtažením diváka do děje. Minutu dlouhou ukázku samozřejmě přikládáme níže. Premiéra filmu je pak očekávána 11. srpna 2023.

Filip Melich
Diskuze (0)

Doporučujeme