Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

FlixBus propojí Česko s další desítkou nových destinací v Evropě

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 10. 2019 • 07:41
20
Zobrazit náhledy (20)
Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus

Společnost FlixBus nabídne nové mezinárodní autobusové linky, jejichž prostřednictvím bude možné se vydat z České republiky do Nizozemska, Belgie, Německa a Polska.

Společnost FlixBus nabídne nové mezinárodní spojení od 30. října 2019. Autobusy v barvách této společnosti propojí polskou Medyku a nizozemský Rotterdam se zastávkami v Ostravě, Olomouci a Praze. Kromě Rotterdamu patří mezi nové destinace na přímém spoji i Antverpy v Belgii a také Koblenz, Mohuč a Fürth v Německu. Autobusy budou dále stavět i v Bruselu, Cáchách, Frankfurtu n. M., Erlangenu a Norimberku.

Martina Čmielová, mluvčí společnosti FlixBus uvedla, že mezinárodní linka mezi Polskem a Nizozemskem nabídne celou řadu nových destinací, současně ale dojde k navýšení frekvence některých spojení. Do Erlangenu se cestující s autobusy v barvách společnosti FlixBus mohou dostat z Prahy dvakrát denně, do Bruselu nebo Cách až třikrát denně na přímém spoji.

V Praze budou autobusy stavět na Roztylech a po dobu rekonstrukce zličínského nádraží také na Stodůlkách. Ve směru do Německa budou spoje odjíždět z Prahy v nočních hodinách v 3.55 a 4.25 hod., do Frankfurtu a Mohuče dorazí kolem poledního, do Bruselu v 17.25, do Antverp v 18.30 a na konečnou do Rotterdamu v 20.00 hodin.

Směrem do Polska budou autobusy odjíždět pět minut po půlnoci ze Stodůlek a v 00.35 ze zastávky Praha Roztyly, ve 3.55 z Olomouce a v 5.05 z hlavního nádraží v Ostravě. Také v Polsku přibudou nové destinace, jimiž jsou Jastrzębie-Zdrój, Żory, Tarnov, Řešov, Přemyšl a Medyka. Poslední z měst, Medyka, je významným hraničním přechodem na východě Polska, odkud se dá na Ukrajinu dojít i pěšky. Zelené autobusy staví v rámci této linky ještě v Katovicích a Krakově.

FlixBus působí v české vnitrostátní dopravě přes dva roky. Celkem nyní zelené autobusy jezdí do 30 zemí a více než 2000 destinací, každý den lze vybírat z nabídky přes 350.000 různých spojení.

Zdroj: FlixMobility GmbH

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku