Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Flixbus v létě vypravuje z Florence dvakrát více odjezdů autobusů než vloni

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 8. 2019 • 00:57
19
Zobrazit náhledy (19)
Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus

Pražské nádraží Florenc je jedním z klíčových dopravních uzlů autobusového dopravce FlixBus ve střední Evropě. Týdně odsud odjíždí na 1600 zelených autobusů, což je dvakrát více než v roce 2018.

Hlavní město Praha bylo do sítě společnosti Flixbus přidáno v roce 2015 a v současnosti nejvíce autobusů v jejích barvách míří z nádraží Florenc do českých regionů, Polska a Německa. Nejčastějšími destinacemi cestujících z Prahy je Brno, Berlín a Vídeň. Nejdelší přímý spoj jede do rumunské Bukurešti.

Více než třetina spojů dopravce míří z karlínského nádraží do českých regionálních měst. V současné době staví autobusy FlixBus celkem v 45 českých městech, z toho je 37 měst pod 80 tisíc obyvatel, včetně 20 měst pod 20 tisíc obyvatel. S důležitými administrativními i obchodními centry tak propojuje i menší města jako Telč, Třeboň, Uherský Brod, Louny, Horní Planá, Benešov nebo Soběslav.

Dvě třetiny autobusů v barvách společnosti Flixbus vyjíždějících z Florence míří do zahraničí, zhruba 15 procent spojů do Německa a srovnatelně do Polska. Nejčastějšími cílovými destinacemi jsou v letošním roce Brno, Berlín a Vídeň.

Kromě sousedních států je možné zakoupit jízdenky na přímá spojení do zemí západní a severní Evropy jako Dánsko, Belgie, Nizozemsko, Francie a Švýcarsko. Pro letní turistickou sezónu jsou pak vítaná přímá autobusová spojení mezi Prahou a Itálií, Chorvatskem nebo Rumunskem.

Vůbec nejdelší spojení dálkovým autobusem přímo z Prahy v nabídce společnosti FlixBus představuje linka do rumunské Bukurešti. Cestu dlouhou 1352 km do hlavního města Rumunska urazí autobus s povinnými přestávkami za 23 hodin. Cena jízdenek mezi Prahou a Bukureští začíná na 1129 Kč.

Zdroj: FlixMobility GmbH

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud