Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Flixbus v létě vypravuje z Florence dvakrát více odjezdů autobusů než vloni

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 8. 2019
19
Zobrazit náhledy (19)
Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus

Pražské nádraží Florenc je jedním z klíčových dopravních uzlů autobusového dopravce FlixBus ve střední Evropě. Týdně odsud odjíždí na 1600 zelených autobusů, což je dvakrát více než v roce 2018.

Hlavní město Praha bylo do sítě společnosti Flixbus přidáno v roce 2015 a v současnosti nejvíce autobusů v jejích barvách míří z nádraží Florenc do českých regionů, Polska a Německa. Nejčastějšími destinacemi cestujících z Prahy je Brno, Berlín a Vídeň. Nejdelší přímý spoj jede do rumunské Bukurešti.

Více než třetina spojů dopravce míří z karlínského nádraží do českých regionálních měst. V současné době staví autobusy FlixBus celkem v 45 českých městech, z toho je 37 měst pod 80 tisíc obyvatel, včetně 20 měst pod 20 tisíc obyvatel. S důležitými administrativními i obchodními centry tak propojuje i menší města jako Telč, Třeboň, Uherský Brod, Louny, Horní Planá, Benešov nebo Soběslav.

Dvě třetiny autobusů v barvách společnosti Flixbus vyjíždějících z Florence míří do zahraničí, zhruba 15 procent spojů do Německa a srovnatelně do Polska. Nejčastějšími cílovými destinacemi jsou v letošním roce Brno, Berlín a Vídeň.

Kromě sousedních států je možné zakoupit jízdenky na přímá spojení do zemí západní a severní Evropy jako Dánsko, Belgie, Nizozemsko, Francie a Švýcarsko. Pro letní turistickou sezónu jsou pak vítaná přímá autobusová spojení mezi Prahou a Itálií, Chorvatskem nebo Rumunskem.

Vůbec nejdelší spojení dálkovým autobusem přímo z Prahy v nabídce společnosti FlixBus představuje linka do rumunské Bukurešti. Cestu dlouhou 1352 km do hlavního města Rumunska urazí autobus s povinnými přestávkami za 23 hodin. Cena jízdenek mezi Prahou a Bukureští začíná na 1129 Kč.

Zdroj: FlixMobility GmbH

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku