Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

FlixMobility postupuje v globální expanzi

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 7. 2019 • 10:36
17
1
Zobrazit náhledy (17)
Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus

FlixMobility GmbH oznamuje, že bylo dokončeno další kolo financování se strategickými investicemi od společnostní TCV, Permira a od stávajících investorů.

FlixMobility GmbH, mateřská společnost globálních platforem pro cestování FlixBus a FlixTrain, potvrdila dokončení nového kola financování pod vedením TCV společně s Permirou, dvěma z největších společností investujících do rostoucích technologických společností v soukromém a veřejném sektoru.

Dlouhodobý investor HV Holtzbrinck Ventures se investičního kola zúčastnil také prostřednictvím společné investice s Evropskou investiční bankou, která poskytla místní expertizu a odborné znalosti pro další rozvoj podnikání.

Nejnovější investoři FlixMobility se tak připojují ke stávajícím podílníkům vedeným globálním fondem General Atlantic a Silver Lake, lídrem v oblasti investic do technologií, kteří společnosti pomohli rychle vyrůst ze startupu na pozici globálního poskytovatele mobility.

Kapitál bude využitý na další globální expanzi i k uvedení nových služeb FlixMobility. Společnost FlixBus cílí na vedoucí postavení na trhu v USA a v roce 2020 spustí své služby na nových trzích v Jižní Americe a Asii.

Pro vlaky FlixTrain znamená investice v příštím roce expanzi do dalších zemí Evropské unie v rámci postupující liberalizace evropského železničního trhu. Současně počítá s investicemi do železniční sítě v Německu, kde FlixTrain již na několika železničních koridorech vlaky provozuje.

Navíc budou investice použity i ke spuštění nové platformy pro spolujízdu autem FlixCar, která v roce 2020 doplní stávající nabídku sítě FlixBus a FlixTrain.

FlixMobility poskytuje prostřednictvím 350 tisíc spojení denně a více než 2000 destinací cestování mezi městy milionům cestujících, přičemž jen v roce 2018 využilo autobusy FlixBus a vlaky FlixTrain 45 milionů lidí.

FlixMobility v roce 2018 expandovala do USA, služby tak nabízí v celkem 29 zemích. Spolupracuje s více než 300 nezávislými dopravními partnery provozujícími autobusy i vlaky a vytvořila v tomto odvětví přes 10 tisíc pracovních míst.

V roce 2018 na železnici vyjel první vlak FlixTrain, který přenesl model FlixBusu do odvětví železniční dopravy v Německu. V roce 2019 společnost požádala také o přístup na železniční trasy ve Švédsku a ve Francii při přípravě na postupující liberalizaci evropského železničního trhu.

Přibližně 1300 zaměstnanců pracuje pro FlixBus a FlixTrain v 19 kancelářích a v 17 zemích. Díky místní spolupráci řízené z národních kanceláří je společnost schopna se neustále přizpůsobovat potřebám konkrétního trhu i lokálním zákazníkům.

Zdroj: FlixMobility GmbH

Související články

Témata
28. 7. 2019 22:30
Strašná zpráva
Opět strašná zpráva pro všechny, kteří chtějí kvalitně cestovat. Našli se další, kteří tento zelený cirkus financují. Cokoliv Flix nikdy

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku