Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

FlixMobility v roce 2019 přepravila 62 milionů cestujících

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 1. 2020 • 14:35
21
Zobrazit náhledy (21)
Flixbus Flixbus FlixBus posiluje spojení na Ukrajinu Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus Flixbus

Společnost FlixMobility, poskytovatel dálkové přepravy, na svých stávajících a nových trzích i nadále roste.

Společnost FlixMobility za rok 2019 přepravila 62 milionů cestujících, což je 37% nárůst objemu přepravy oproti roku 2018. FlixMobility aktuálně nabízí dopravu osob ve 30 zemích napříč 2500 destinacemi.  

Cestující mohou využít služeb autobusů FlixBus, vlaků FlixTrain a přepravu pod hlavičkou společností Kamil Koç a Eurolines. Nabídka vlakových spojení FlixTrain roste nejen v Německu, v roce 2020 společnost plánuje vypravit první zelené vlaky i na švédských kolejích.

„Během sedmi let se nám podařilo stát se poskytovatelem s nejrozsáhlejší sítí autobusových spojů na světě. Naše nabídka aktuálně čítá více než 400 tisíc spojů denně do tisíců destinací,“ uvádí André Schwämmlein, zakladatel a CEO společnosti FlixMobility.

Mezinárodní růst společnosti a úspěch reflektuje i situace na českém trhu. Za rok 2019 přepravil FlixBus v Česku a mezi ČR a zahraničím 3,5 milionu cestujících, což je meziroční nárůst o 30 procent. Autobusy v barvách dopravce aktuálně staví na šedesátce zastávek ve větších i regionálních městech a autobusové nádraží Praha Florenc se řadí mezi jeden z nejvytíženějších dopravních uzlů v evropské síti FlixBusu.

Mezi nové zahraniční destinace dostupné na přímém spoji z Česka FlixBus v roce 2019 přidal například Oděsu, Umaň a Lvov na Ukrajině, Sarajevo a Visoko v Bosně a Hercegovině, Rotterdam v Nizozemsku, Antverpy v Belgii nebo německá města Koblenz, Mohuč a Fürth.

„Naši zákazníci se mají na co těšit i v roce 2020. Během jara postupně přidáme sezónní nabídku spojů na jih Evropy. Chceme otevřít další přímá spojení z Prahy například do Španělska, Francie, Švýcarska, Velké Británie nebo Nizozemska. Pracovat budeme i na dalším propojení českých regionů s evropskými velkoměsty,“ uvádí ředitel společnosti FlixBus v České republice Pavel Prouza.

Zdroj: FlixMobility GmbH

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku