Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford a Volkswagen mají oznámit globální alianci. Více se dozvíme už příští týden

ČTK ČTK 11. 1. 2019
17
2
Zobrazit náhledy (17)
Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo Volkswagen I.D. Buzz Cargo
Automobilky již v červnu uvedly, že zvažují vytvoření strategické aliance a zkoumají několik potenciálních společných projektů.

Německá automobilka Volkswagen příští týden na detroitském autosalonu představí alianci s americkou společností Ford Motor. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Na podobě této aliance se podle zdrojů stále pracuje, pokračují například rozhovory o spolupráci v oblasti elektromobilů a samořízených vozů.

"Jednání se vyvíjejí příznivě," uvedl jeden ze zdrojů. Podle dalšího zdroje bude aliance představena v úterý. Automobilka Ford potvrdila, že s Volkswagenem jedná o spolupráci v řadě oblastí. Dodala však, že by nyní bylo předčasné zveřejňovat další podrobnosti.

Automobilky již v červnu uvedly, že zvažují vytvoření strategické aliance a zkoumají několik potenciálních společných projektů, včetně společného vývoje užitkových vozů. Upozornily nicméně, že případná aliance by nezahrnovala vlastnické propojení podniků.

"Jsme v poměrně pokročilých jednáních se společností Ford, abychom skutečně vybudovali globální automobilovou alianci, která by také posílila americký automobilový průmysl," uvedl minulý měsíc šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Ford
ericn
| 12. 1. 2019
Nebo VW Golf GTI 2.3 EcoBoost ;-)
Ford
beeswax
| 11. 1. 2019
Ford CrossMustang 2.0tfsi 4motion hybrid...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku