Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford F-Max 1850T získal ocenění International Truck of the Year 2019

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 10. 2018 • 17:02
10
3
Zobrazit náhledy (10)
Ford Ford Ford Ford Ford
Společnost Ford Trucks získala prestižní titul International Truck of the Year 2018 pro nový model F-Max 1850T.

Titul International Truck of the Year je udělován od roku 1977 a jeho prvním držitelem byl Seddon Atkinson 200. O letošním vítězi rozhodovala odborná porota složená z 23 motoristických novinářů zastupujících 23 specializovaných magazínů z celé Evropy.

Porota při výběru nejlepšího nákladního automobilu zohledňuje inovace, ekonomiku provozu, dopad na životní prostředí, bezpečnost a v neposlední řadě i pohodlí řidičů na jejich dlouhých cestách.

Letošní vítěz Ford F-Max 1850T měl na svém kontě celkem 126 bodů. Druhé místo získala Scania pro modelové řady L a P, zatímco na třetí pozici skončila společnost Volvo Trucks s vozidly modelových řad FH/FM s motory na LNG.

Pro značku Ford se jedná již o druhé ocenění International Truck of the Year 2019, protože to první pro ni získala modelová řada Cargo na rok 1982.

Porota v případě nového modelu F-Max 1850T ocenila její výkonné a zároveň hospodárné pohonné ústrojí spolu s prostornou a ergonomicky dobře řešenou kabinou pro dálkovou dopravu. Příznivé hodnocení se týkalo i platformy ConnecTruck pro připojení vozu.

Titul International Truck of the Year 2019 převzal Haydar Yenigün, generální ředitel společnosti Ford Otosan, od předsedy mezinárodní poroty Gianenrica Griffiniho.

„Toto ocenění je pro naši značku velmi důležitý krok k další budoucnosti značky Ford Trucks“ prohlásil Haydar Yenigün, generální ředitel společnosti Ford Otosan. „F-Max je úspěšným výsledkem pětiletého vývoje ověřeného více než pěti miliony kilometrů v 11 zemích na čtyřech kontinentech. Stává se tak důležitým benchmarkem v mezinárodním měřítku. Obrovský dík patří všem našim zaměstnancům, kteří se na vývoji podíleli“ dodal Haydar Yenigün.

Ford F-Max 1850T, který oplývá prostornou, 2,5 m širokou kabinou s maximálním komfortem a bohatou standardní výbavou je poháněn motorem Ford Ecotorq o výkonu 368 kW (500 k) a točivým momentem 2500 N.m. I přes to, že proti původnímu modelu se kabina poněkud nafoukla, má vynikající aerodynamické parametry, které mj. přispívají k nižší spotřebě cca o 6 % oproti modelu 1848T.

V České republice se začne Ford F-Max 1850T prodávat ve druhém čtvrtletí roku 2019.

Související články

Témata
Avatar - Rubb
8. 10. 2018 21:01
Kopírka
Za takovou kopírku by se ani číňani nestyděli :-! Zpředu Volvo FH, z boku Scania R 8-s A že prej Truck roku 2019 >:D >:D >:D
4. 10. 2018 09:55
Jak
může vyhrát něco co na silnicích nejezdí.Leda to je truck roku v Turecku.V evropě proti zavedený konkurenci nemá šanci.
Avatar - Bubáq
4. 10. 2018 08:55
Když to nejde v osobácích, musí to jít v náklaďácích
Turci se zase jednou vytáhli! Tentokrát nikoliv označováním Němců za nácky, ale (pravděpodobně) dobrou prací na Maxovi.
Nemusíme si nalhávat, že by snad TOTY bylo přidělováno tomu opravdu nej, nej, nejlepšímu. To by se pak těžko držitelé střídali tak pravidelně, jak tomu posledních 20 let je. Ale zase to není tak úplně bez významu, titul nezíská úplný trapasník.
Když jsem se v Turecku poptával, vždy jsem se dozvěděl, že Ford patřící (jako skoro všechno průmyslové v Turecku) rodině Koc, má vysoké ceny a nízkou kvalitu (pozor na Beko!). Ale např. BMC trucky jsou prý na tom z hlediska spolehlivosti ještě hůře...
Bude zajímavé sledovat první zkušenosti, opravdu mě zajímají.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud