Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Mustang v ostrém provedení Shelby GT-S si teď můžete jen půjčit

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 5. 2019 • 13:28
20
2
Zobrazit náhledy (20)
Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S Shelby GT-S

Společnost Shelby American představuje nejnovější Ford Mustang v úpravě pro autopůjčovnu. Novinka tentokrát nemíří tradičním směrem do vozového parku firma Hertz, ale vypůjčit si ji bude možné u SIXT Rent a Car.

 

Ford Mustang v úpravě Shelby pro autopůjčovnu je tradičně spojován s firmu Hertz. Právě pro ni v roce 1966 vznikl Ford Mustang GT 350 H, který proslavil kombinaci černého laku karoserie se zlatými pruhy. Spolupráce mezi značkami Ford, Shelby a Hertz byla oživena v roce 2007 prostřednictvím páté generace modelu Mustang a pokračuje i v jeho aktuální šesté generaci.

Společnost SIXT Rent a Car se vydává ve stopách firmy Hertz a rozvíjí spolupráci se Shelby American, jejímž výsledkem je model Shelby GT-S, který charakterizuje kombinace černé a oranžové barvy z loga autopůjčovny na karoserii i v interiéru.

Shelby GT-S se kromě specifického barevného provedení může pochlubit i agresivnější vizáží, za níž vděčí nově stylizovanému přednímu nárazníku, kapotě motoru a dalším komponentům z produkce společnosti Shelby American.

Pod kapotou má tento model uložen přeplňovaný pětilitrový osmiválec, který disponuje nejvyšším výkonem 447 kW (608 k). Motor spolupracuje s desetistupňovou automatickou převodovkou, jejímž prostřednictvím roztáčí kola zadní nápravy.

Vedle svého výrazného vzhledu a přeplňovaného motoru se může Shelby GT-S pochlubit i sportovním nastavením podvozku za využití dílů z produkce divize Ford Performance, brzdami značky Brembo a 20palcovými koly.

Společnost SIXT Rent a Car zařadila Shelby GT-S do svého vozového parku na severoamerické půdě a první vozy mají být k dispozici k pronájmu ve vybraných lokalitách v Kalifornii, Floridě a v Las Vegas. Zájemci, kteří po takto upravených vozech zatouží, mají mít šanci si je pořídit, až je bude společnost SIXT Rent a Car vyřazovat ze svých služeb.

Zdroj: Shelby American

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - CICERO
6. 5. 2019 17:21
Re: NJN...
máš výhodu, jako cherokee = 100% USA ;-)
Avatar - CHerokee
6. 5. 2019 17:12
NJN...
Velká paráda...jen to je tak akorát pro Američany.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku