Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford poodhaluje nové E-Tourneo Courier, osobní verze E-Transitu se představí již brzy

Ondřej Mára
Diskuze (7)

Premiéra kompaktní elektrické dodávky v běžné cestovní verzi proběhne již v pondělí.

Automobilka Ford pokračuje v rozšiřování svého portfolia čistě elektrických vozů na evropském trhu. Po nedávné premiéře zcela nového modelu Explorer se tentokrát s největší pravděpodobností dočkáme osobní dodávky E-Tourneo Courier, jak naznačil příspěvek na sociální síti Twitter.

Evropské zastoupení značky se zde totiž pochlubilo, že na pondělí 15. 05. 2023 plánuje představení nového elektromobilu. Současně značka zveřejnila také fotografii, ze které je patrné, že by se mělo jednat právě o osobního sourozence užitkového modelu E-Transit Courier.

Video se připravuje ...

Vůz má uzavřenou masku chladiče, která působí celkem výrazně. Oplastování a stříbrný dekor v předním nárazníku pak naznačují, že by se teoreticky mohlo jednat o verzi Active, určenou pro dobrodružněji zaměřené zákazníky. Zatím však máme k dispozici pouze jednu fotografii.

Po stránce designu neočekáváme žádné výraznější změny, tady snad jen s výjimkou hodnotněji působících kol či laků. V kabině očekáváme podobné prostředí, včetně 12palcových obrazovek digitálního přístrojového štítu a infotainmentu. Očekáváme opět velkou praktičnost, pravděpodobně ale doplněnou o hodnotnější dekory a čalounění.

Pod kapotou by se mohl podobně jako u E-Transitu Courier objevit jeden elektromotor o výkonu 100 kW (136 k), napájený z baterie o dosud neupřesněné kapacitě. Vůz by však měl podporovat rychlonabíjení až při 100 kW, díky čemuž by měl být schopen získat dojezd cca 87 km již za 10 minut. Nabití z 10 na 80 % by pak mělo trvat cca 35 minut.

Špionážní fotografové přitom začátkem roku přistihli model E-Transit/E-Tourneo Courier také během testů se spalovacím motorem. Možná se tedy od Fordu dočkáme i milého překvapení. Na bližší informace si však budeme muset ještě počkat.

Video se připravuje ...

Ondřej Mára
Diskuze (7)

Doporučujeme

12. 5. 2023 07:35
Neviem si pomôcť...
...ale je to hnusné odpudzujúce auto. Zvonka aj zvnútra.
12. 5. 2023 07:34
Re: Fully electrified Ford
Ty si chorý.
12. 5. 2023 07:33
Re: Fully electrified Ford
Je to žiaľ tak. :yes:
12. 5. 2023 06:27
Re: Fully electrified Ford
A za čo?... Už by si mohol prestať machrovať aký si bohatý. My obyčajní ľudia nemáme na auto za 25.000.
11. 5. 2023 22:54
Re: Interiér
Ano, elektromobil si denne uzivam, me auto mi vyhovuje skoro vsim. Ale opravdu jsem rad, jak jezdi efektivne, nemari energii v brzdach a i diky tomu jezdi tak levne a pritom dynamicky. Presne jak o tom mluvil Martin v testu Buzzu. :yes:

Po strance ovladani nebudes muset startovat motor jak klaun. Ani se pracne rozjizdet a palit spojku nebo neustale radit. ;-)
A nemusis se starat o vypinani hlouposti jako je start-stop, mrznuti nafty, problemy se startovanim, vypalovani filtru nebo dolevani mocoviny.
Nemusis resit prepinani rezimu, aby auto jelo komfortne nebo dynamicky. EV je komfortni VZDY. :yes:

Elektromobil je zkratka (samozrejme primarne pro lidi co maji wall-box doma nebo v praci) uzivatelsky privetivejsi nez spalovak.

PS Ja obvykle menim teplotu velmi zridka, vlastne bych zvladl jezdit asi temer porad na 22°C. A nejcasteji nechavam automaticky mod, ktery u dobrych aut funguje... dobre. :-)