Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Ranger a VW Amarok mohou být v blízké budoucnosti příbuznými

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 8. 2018 • 16:02
42
1
Zobrazit náhledy (42)
Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok
Koncerny Ford a Volkswagen již oznámily, že hodlají spolupracovat. Výsledkem této spolupráce mohou být i příbuzenské vazby mezi jejich terénními pick-upy.

Vznik strategické aliance oznámily koncerny Ford a Volkswagen v červnu letošního roku.

Obě strany podle oficiálních materiálů zkoumají projekty, na kterých by mohly vzájemně spolupracovat, nedílnou součástí strategie má být i kooperace na užitkových vozech.

V jejich případě jsou většinou zmiňovány dodávkové automobily, ale Michael Bartsch, ředitel společnosti Volkswagen Group Australia, v rozhovoru pro GoAuto poodhalil, že se spolupráce může týkat i terénních pick-upů Ford Ranger a Volkswagen Amarok.

Podle jeho slov může dojít na společný vývoj a následně i výrobu platformy pro tyto pick-upy. Cílem má být snížení nákladů na vývoj, výrobu i zvýšení konkurenceschopnosti zástupců obou značek.

V případě Volkswagenu Amarok může takový krok vylepšit jeho pozice na asijském a australském trhu, protože současná generace, která je vyráběna v Argentině a Německu, zde velmi těžko konkuruje pick-upům konkurenčních značek, vyráběným v Thajsku a nabízeným díky tomu za příznivější ceny.

Pick-upy Ranger a Amarok, vycházející ze společného vývoje se mohou údajně stát skutečností v polovině příštího desetiletí. Ford i Volkswagen pak mají do té doby své pick-upy nabízet v modernizovaných provedeních na jejich stávajících platformách.

Související články

Témata
Avatar - WinNatural
14. 8. 2018 19:18
No, děs
To jako že Ranger bude taky hnusnej, nespolehlivej a předraženej?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku