Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Transit Connect: Malá dodávka míří na trh USA

10. 2. 2009 • 15:15
20
2
Zobrazit náhledy (20)
Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect
Americký trh kompaktních užitkových vozidel obohatí Ford Transit Connect. Premiéra verze pro USA je naplánovaná na autosalon v Chicagu, který začíná tento týden v pátek 13. února.

Ford Transit Connect a Tourneo Connect byl na evropské trhy uveden na konci roku 2002. Kompaktní dodávka se může pochlubit titulem International Van of the Year 2003 a 600 tisíci prodanými kusy. V USA se do prodeje dostane až po téměř sedmi letech výroby. Americká verze se, stejně tak jako ta evropská, vyrábí v tureckém závodě Kocaeli.

Hlavní rozdíl u modelu nabízeného v USA se ukrývá pod přední kapotou. Místo turbodieselu 1,8 TDCi SOHC nabídne Ford americkým zákazníkům benzinový čtyřválec 2,0 Duratec o výkonu 103 kW při 6500 ot./min. Standardem bude čtyřstupňová automatická převodovka.

Vnější odlišnosti zahrnují jiný přední nárazník, novou masku chladiče a nová přední i zadní světla. V interiéru se nachází přepracovaná palubní deska a nová sedadla. Některé z těchto změn převezme i Transit/Tourneo Connect pro evropské trhy.

Ford představí také verzi s plně elektrickým pohonem na baterie, která byla vyvinuta ve spolupráci se Smith Electric Vehicles. Podobný elektromobil Ford nabízí už ve Velké Británii a vybraných evropských zemích. V USA ho budou moci zájemci pořídit od roku 2010 prostřednictvím vybraných dealerů.

Související články

Témata
10. 2. 2009 14:35
Re: Dodávočka
New Hybrid a battery electric :yes: :yes:
10. 2. 2009 08:50
Dodávočka
Parádna dodávočka. Stále vyzerá dobre, aj keď má už svoj vek. Kubický tvar karosérie skrýva rozprávkovo veľký priestor pre náklad aj posádku.
Dobrá voľba aj ako Tourneo Connect pre rodinu. :yes:
Články odjinud