Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Transit Connect v Miami rozváží zboží „bez řidiče“

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 6. 2018 • 06:32
18
Zobrazit náhledy (18)
Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect
Společnosti Foard a Postmates stojí za výzkumným projektem, umožňujícím firmám i jejich zákazníkům v Miami vyzkoušet, jaké to je, když zboží doručuje rozvážkový automobil „bez řidiče“.

Automobilka Ford ve spolupráci se společností Postmates, zajišťující rozvoz objednávek k zákazníkům domů, spustila výzkumný projekt, jehož cílem je vyzkoušet interakci zákazníků i zaměstnanců firem s autonomními rozvážkovými automobily.

Do pilotního projektu v Miami a Miami Beach se zapojilo více než 70 podniků. Pokud si zákazník objedná jídlo (nebo jiné zboží s dovážkou domů) přes Postmates, může mu objednávku doručit prototyp autonomního rozvážkového vozu.

Pro pilotní program Ford navrhl Transit Connect s jednou schránkou na straně spolujezdce

a dvěma dalšími vzadu, kdy v každé z nich jsou i dva držáky nápojů. Velikosti schránek se ale liší, protože služby jako Postmates doručují nejrůznější objednávky od rychlého občerstvení až po zboží z domácích potřeb.

V rámci projektu se zjišťuje především to, jak zaměstnanci firem i zákazníci k autonomní dodávce přistupují. Testují se zde rozhraní, která se uplatní při návrhu autonomního rozvážkového vozu plánovaného na rok 2021 – dotyková obrazovka, soustava schránek a externí audio.

Jakmile vůz dorazí na místo, dostane zákazník zprávu s pokynem k vyzvednutí objednávky.

Po zadání kódu na dotykové obrazovce se příslušná schránka odemkne a rozsvítí.

Prototypy vypadají, jako by jezdily samy, ve skutečnosti je ovšem řídí zkušený řidič. Předmětem tohoto výzkumu je totiž právě interakce mezi lidmi a autonomními rozvážkovými automobily. Technologii autonomní jízdy Ford vyvíjí a testuje v jiných lokalitách s jinými prototypy.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku