Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford v Goodwoodu ukáže Very Gay Raptor a elektrický SuperVan

Jan Zajíc Jan Zajíc 21. 6. 2022 • 22:25
42
2
Zobrazit náhledy (42)
Ford Very Gay Raptor Ford Very Gay Raptor Ford Very Gay Raptor Ford Very Gay Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, který se koná ve dnech 23. až 26. června, uvidíme několik novinek. Zajímavá auta přiveze i Ford.

Evropskou dynamickou premiéru si v Anglii například odbude nová generace sportovně laděného pick-upu Ranger Raptor s přeplňovaným třílitrovým šestiválcem o výkonu 212 kW pod kapotou.

Tato novinka se ale v Goodwoodu objeví také barevném provedení Very Gay Raptor, které podporuje komunitu LGBTQ+. Premiéra bude součástí série "Tough Talks", kterou Ford produkuje. Rozhovor, jehož cílem je diskutovat o tom, jak může automobilový průmysl podporovat kulturu inkluze a vstřícnosti k LGBTQ+ komunitě, povede velšská ragbyová legenda Gareth Thomas, první profesionální hráč ragby, který se ke své homosexualitě otevřeně přihlásil.

Nejde ale o první Very Gay Raptor. Původní byl představen v roce 2021 jako reakce na hanlivý komentář na sociálních sítích - tehdy šlo o předchozí generaci Rangeru. Podle Fordu se tato vizualizace pick-upu v jiskřivě zlaté barvě s duhovou grafikou a růžovým srdcem na zádi na sociálních sítích setkala s tak pozitivním ohlasem, že Ford ve Velké Británii a Německu vyrobil dva skutečné Very Gay Raptory.

Video se připravuje ...

Na Festivalu rychlosti se dále ukáže Ford Pro Electric SuperVan, elektrická "superdodávka", inspirovaná nedávno představeným E-Transitem Custom. SuperVan, který bude mezi jízdami do vrchu vystaven v hlavním paddocku, byl podle automobilky vyvinut s cílem "předvést potenciál pohonu a konektivity nové generace elektrických modelů Ford Pro". Konkrétní detaily výrobce zveřejní později.

Na stánku Go Electric pak bude k vidění také virtuální závodní vůz TFZ-P1 týmu Fordzilla ve skutečném měřítku. Vůz, který poslouží jako simulátor, bude vyveden v designu, ve kterém si 23. června odbyde herní premiéru v titulu Grid Legends.

Související články

Témata
22. 6. 2022 19:06
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste: http://www.fordauto.sk/
Avatar - kuk
22. 6. 2022 14:00
Něco pro chlastenecký dezoláty a jejich falešnou morálku.
He he, nedostupnej sen všech samozvanejch xenofobních “ochránců tradiční rodiny” čili dezolátů z SPD a Trikolóry se změnil v jejich noční můru. :D
Mimochodem Ford Mustang se jednou stal i gay autem roku. :D
Články odjinud