Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fordzilla P1 vznikla pro počítačové hráče. Teď si ji můžete i osahat

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 20. 12. 2020 • 15:16
18
2
Zobrazit náhledy (18)
Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1 Team Fordzilla P1

Závodní videohry představují pro řadu automobilek prostor pro realizaci bláznivých nápadů, které v reálu nikdy nevzniknou. Ford ale jeden takový v realitu přetavil, i když jen napůl.

Speciál jménem Fordzilla P1 nemá nic společného s legendární Godzillou ani McLarenem P1, podobnost v názvu je čistě náhodná (i když osobně si myslíme, že ne úplně neúmyslná). Původně byl tento projekt navržen pro virtuální závodění, na tvorbě spolupracoval samotný Ford i početná hráčská komunita.

A nešlo jen o pár posbíraných názorů. Na 250.000 virtuálních závodníků vybíralo vše od volantu po sedačku či design exteriéru. Modrý ovál dal hráčům prostor vyřádit se a ti neváhali ani sekundu. Z automobilky za projekt zodpovídali Robert Engelmann a Arturo Ariño, přičemž jejich „dítě“ debutovalo v srpnu na německém Gamesonu.

Toho času by asi nikoho nenapadlo, že Fordzilla P1 bude mít z virtuálního světa nějaký přesah. Ale světe div se, stalo se. Za pouhých sedm týdnů se malému týmu Fordu podařilo převést vůz z virtuálního prostředí do reality. A pokud se pandemické situace v příštím roce zlepší, určitě výtvor uvidíme na nějaké automobilové výstavě.

Má to však jeden háček, který asi tušíte. Na speciál si sice můžete sáhnout, ale jedná se pouze o maketu. Chybí tedy jakákoliv pohonná jednotka a Ford nepřinesl ani informaci o tom, zdali je alespoň interiér rovněž vypracovaný, nebo se tento koncept musí obejít bez něj. I tak je ale zajímavé, že se automobilka rozhodla podobný projekt virtuálního závodění přetavit do reality.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud