Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GAZ rozšiřuje spolupráci s VW. Použije motory TDI

David Bureš David Bureš 16. 6. 2017 • 12:49
25
2
Zobrazit náhledy (25)
GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT
Ruská automobilka s německým koncernem spolupracuje od roku 2011, aktuálně se v její továrně v Nižném Novgorodu vyrábí i Škoda Yeti.

Německý koncern Volkswagen Group prodlužuje svoje partnerství s ruskou automobilkou GAZ Group. Podle nově podepsané dohody bude rusko-německá spolupráce trvat minimálně do roku 2025. Volkswagen navíc značce GAZ poskytne vznětové motory.

Naftové čtyřválce 2.0 TDI začne Volkswagen dodávat GAZu počínaje rokem 2019. Aktuálně se počítá s dodávkou 200.000 agregátů v průběhu pěti let.

Určeny budou pro rodinu užitkových modelů GAZelle NEXT, která čítá dodávku, valník i minibus. GAZelle NEXT aktuálně používá třeba vznětový čtyřválec 2.8 Cummins ISF splňující normu Euro 4. Volkswagen zároveň poskytne i technickou podporu při zástavbě nabídnutého turbodieselu pro modely ruské značky.

Poskytnuté agregáty bude vyrábět Volkswagen, do Ruska se budou dovážet z jeho německé továrny Salzgitter. Závod produkující tříválce i šestnáctiválce se aktuálně začíná zabývat i zakázkami mimo značky koncernu VW Group, aby byl ekonomicky nezávislý. Chce se totiž připravit na dobu elektromobility a zajistit zaměstnanost v době postupného přechodu produkce ze spalovacích motorů na elektromotory. Ten si vynutí expanze koncernu v oblasti elektrických aut.

I nadále pak Volkswagen Group počítá s výrobou koncernových aut v Gorkého automobilovém závodě v Nižném Novgorodu, která se v uplynulých letech ukázala jako úspěšná. Podepsaná spolupráce definovala, které modely se tu budou v následujících letech vyrábět a kolik jich bude. Detaily k tomuto tématu však ani jedna ze stran neposkytla.

V tomto závodě aktuálně vznikají Volkswagen Jetta a dva modely Škoda – Yeti a Octavia. Tato spolupráce byla zahájena v roce 2011, od té doby pro VW Group bylo postaveno na 200.000 automobilů. Vedle Nižného Novgorodu VW Group v Rusku vyrábí auta také v továrně Kaluga.

V rámci tohoto projektu byla postavena nová montážní linka a karosárna, zatímco lakovna byla modernizována. Vylepšeny byly i kontrolní mechanismy výroby. Právě kvůli kvalitě produkce byli dokonce zaměstnanci závodu vyškoleni v továrnách Volkswagenu a Škody. Na koncernových autech v Nižném Novgorodu pracuje na 3.000 osob.

Související články

Témata
17. 6. 2017 14:42
to si teda vybrali parťáka
TDI od VW - to na ruskú naftu dlho nepobeží
Avatar - holden2
17. 6. 2017 08:59
tak konecne
se dostaly TDI motory kam patrej - do GAZiku >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud