Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Geely GE11 je elektrický sedan nejen pro Čínu. Známe další podrobnosti

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 22. 2. 2019 • 01:01
6
Zobrazit náhledy (6)
Geely GE11
Čínská značka Geely postupně poodhaluje svůj nový elektrický sedan GE11. Prvně jsme jej viděli už v lednu, nyní se dozvídáme i nějaké ty podrobnosti.

Koncern Geely, pod jehož křídla patří také automobilka Volvo, představuje své první elektrické auto. Je to sedan, jenž se ukázal už začátkem roku, ale mnoho podrobností o sobě neprozradil. Věděli jsme tak jen to, že jde o vůz se součinitelem odporu vzduchu 0,2375.

Původně se hovořilo o tom, že model GE11 bude určen výhradně čínským zákazníkům, ale o pár týdnů později je všechno jinak. Geely totiž označuje novinku jako globální model, byť není jasné, jestli se dočkají i Evropané. Čínská značka totiž v oficiální zprávě hovoří o tom, že nový produkt zahájí úsilí Geely vstoupit na trhy zámořské.

Příď se vyznačuje zachmouřenými diodovými světlomety a zaslepenou maskou, což není u aut s elektrickým pohonem nic neobvyklého. Co nejlepší aerodynamice jsou přizpůsobena i kola, vzadu se vůz vyznačuje vodorovně umístěnými svítilnami, které jsou spojené chromovanou linkou s nápisem Geely.

Zatímco vnější partie už se odhalily oficiální cestou, interiér zatím jen díky špionážním fotografům. Uvnitř si můžeme všimnout obrovské dotykové obrazovky a minimalistické středové konzole, na níž najdeme otočný ovladač infotainmentu, startovací tlačítko a elektronickou parkovací brzdu. Nechybí ani úložné prostory.

Podle nepotvrzených informací je sedan 4736 mm dlouhý, 1804 mm široký a 1503 mm vysoký, přičemž rozvor náprav má hodnotu 2700 mm. Elektromotor v útrobách disponuje výkonem 130 kW a maximální rychlost je omezena na 150 km/h. Na další várku informací si zatím musíme počkat.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku