Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

General Motors pokračuje v rozprodávání, na řadě je Saturn

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 4. 6. 2009 • 09:27
5
General Motors podle neoficiálních informací oslovil potenciální zájemce o značku Saturn a tím zahájil proces jejího prodeje.

Americký koncern General Motors již podle zdroje blízkého automobilce oslovil prostřednictvím najatých poradců více než deset společností za účelem možného prodeje své značky Saturn. Jde o třetí značku z portfolia, o kterou již koncern nestojí. Mezi zájemci o značku Saturn, kterou General Motors vytvořil v polovině 80. let minulého století jako odpověď na úsporné japonské vozy, mají být indické automobilky Mahindra&Mahindra, Tata Motors, čínské společnosti a kanadská Magna.

Již nyní se však předpokládá, že o Saturn nebude mít zájem ani jedna ze zmíněných indických automobilek, které měly být osloveny. Mluvčí Mahindry odmítl informace o kontaktování bankéři potvrdit, Tata pak uvedla, že uvedené informace jsou ryzí spekulací. Analytici se domnívají, že Tata Motors nebude mít o Saturn zájem také proto, že v loňském roce koupila britské automobilky Jaguar a Land Rover.

Je tak možné, že v čínských rukou skončí i druhá z prodávaných značek koncernu General Motors. Značku Hummer totiž získala čínská strojírenská společnost Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery (Hummer kupuje čínská Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery). Obecně se má za to, že o Saturn budou mít vzhledem k vývoji prodeje zájem pouze asijské společnosti. Prodeje Saturnu se v loňském roce propadly na 200 tisíc vozů, což je stejné číslo jako v roce 1992.

Témata
4. 6. 2009 15:18
Re: Buy by planet...
Měl by to koupit slavný výrobce replik Toyoty Yaris a jiných aut firma Geely a jako nášup přibrat i značku rušeného Pontiacu. Celý konglomerát by mohl mít název Geely Motors a používat by mohl i logo GM (samozřejmě z větší mezerou mezi písmenkama po vzoru zkopírované značky CE). Škoda jen, že si nechali vyfouknout toho Hummera. >:-[]
Avatar - Pierro
4. 6. 2009 12:49
Re: Buy by planet...
s tím nákupem číňany bych i souhlasil... :-|
4. 6. 2009 12:47
Jen značka
Saturn vznikl z nuly, aby se stal US alternativou k japonským importům. To se moc nezadařilo a nakonec skončil jako "převlékárna" pro OPEL korejské Daewoo prodávané v USA.
Ta značka kromě 20-ti leté historie nemá co nabídnout a navíc má i jedny z nejméně loajálních zákazníků.
Je to asi opravdu jen schránka a způsob, jak rychle a jednoduše dostat čínské auta do USA.
Avatar - Pekelná Micinka
4. 6. 2009 12:42
Re: Buy by planet...
To asi ano. Co se týče Tata Motors, řekl bych, že takhle pozicovanou značku by užil, když už pro nic jiného tak pro branding svých vlastních produktů v US. Ale tam asi Tata nehodlá expandovat (aspoň zatím) a pro Evropu je značka Saturn poměrně neznámá. Jaguar je moc exkluzivní pro výrobu (nižší) střední třídy a Land Rover by měl raději dělat jen teréňáky a cross overy.

Na druhou stranu by mi nevadilo, pokud by si Saturn koupila čínská společnost, protože by dobře doplňovala portfolio Hummeru.
Avatar - Pierro
4. 6. 2009 11:40
by by planet...
Saturn je první kterej z portfolia GM zmizí... a myslím, že krom zaměstnanců GM pracujících pro tuto divizi, co skončí na dlažbě, to ani nikoho jiného moc mrzet nebude...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku