Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GM letos prodalo v Číně už 1,5 milionu aut

13. 11. 2009 • 21:43
80
5
Zobrazit náhledy (80)
Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick
General Motors a jeho místní výrobní partneři letos od začátku roku prodali už více než 1,5 milionu osobních a užitkových aut. To představuje v meziročním srovnání nárůst o 60 % a rekordní výsledek.

Za prvních deset měsíců letošního roku prodala skupina GM China Group v Číně rekordních 1.459.460 osobních a užitkových aut. To představuje nárůst o 59,8 % proti tejném období v loňském roce, říjnový výsledek 167 tisíc kusů pak znamená dokonce zdvojnásobení prodejů. Mezitím v dosavadním průběhu měsíce listopadu padla meta 1,5 milionu prodaných aut.

Divize osobních aut Shanghai GM si letos připsala už 548 tisíc kusů (+46,5 %), říjnových 69 tisíc kusů dokonce znamená nárůst o 110 % a umístění na čele žebříčku čínských statistik prodejů. Nejdůležitějšími modely jsou Buick Regal (čínský Opel Insignia), příbuzný větší Buick LaCrosse – oba v říjnu dosáhly 6 tisíc prodaných kusů – a Buick Excelle (čínská verze Chevroletu Lacetti). Zájem Číňanů si získávají také Chevrolet Cruze a Chevrolet Lova (místní verze Avea).

Joint venture SAIC-GM-Wuling zabývající se výrobou lehkých užitkových vozů prodal do října 891 tisíc aut (+65,9 %). Minivan Wuling Sunshine z toho tvoří plných 500 tisíc kusů. V srpnu založený výrobce středních užitkových vozů FAW-GM Light Duty Commercial Vehicle zatím prodal 17 tisíc aut.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Pro srovnání
| 13. 11. 2009
No je to honba hlava nehlava na tom čínském trhu, všichni tam prodávají, až se z nich čadí. Kdo není na čínském trhu, má potíž s vydýcháním recese. Pro srovnání: samotný Hyundai prodal na čínském trhu za 9 měsíců 2009 celkem 412 399 kusů, Kia za totéž období celkem 166 869 kusů (a za 10 měsíců Kia udělala celkem přes 191 000, údaj za Hyundai jsem nenašel, ale můžeme jim to společně odhadnout na řádových 650 000 a víc). Brilantně si vede v Číně třeba taky VW a jeho parta a jejich čísla jsou ve vztahu k GM zásadní. Nemáte je někdo po ruce?

Avatar - prekladys
lacrosse
| 13. 11. 2009
Pane Vaverko, na snímcích máte předchozí čínskou generaci lacrosse. nyní mají i číňani v nabídce tu aktuální americkou.
Avatar - prekladys
| 13. 11. 2009
:yes: :yes:
vyborny vysledek
| 13. 11. 2009
Toz GM zachranuje Cina, palec nahoru, tohle GM potrebuje jako sul, navic dosahuje techto prodeju diky svym dovezenym modelum a ne zadnyma splacaninama.

Byt amikama, tak jsem pekne nakrknuty, ze se Cruze prodava vsude mozne, jen ne v US :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku