Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Govecs Electric Scooter: Elektrická reminiscence slavné vlašťovky

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 15. 3. 2015 • 17:18
2
Schwalbe (vlaštovka) byla prvním ze série „ptačích“ motocyklů východoněmecké firmy Simson z durynského Suhlu. Nyní se tento motocykl dočkal elektrické reminiscence od firmy Govecs.

Znovuzrození má na svědomí firma Govecs známá výrobou elektrických skútrů. Ta použila vzhled Simsonu Schwalbe původně z roku 1964 a na místo jednoválcového dvoutaktního spalovacího motoru o objemu 50 cm3 a výkonu zhruba od 2 do 4 koní, vybavený tří případně čtyřstupňovou převodovkou. Ve své době byl stroj oceňován pro dobrý jízdní komfort. Následovaly modely Spatz (vrabec), Star (špaček), Sperber (krahujec) a Habicht (jestřáb). Firma Govecs jej nově vybavila elektromotorem. Vznikl tak elektrický skútr ve stylovém retro vzhledu. Celý název stroje je Govecs Electric Scooter. Původních Swalbe bylo vyrobeno v tehdejším NDR zhruba jeden milion kusů.

Ve druhém pololetí

Podle zdroje autoevolution.com bude Govecs dodávat dvě verze „vlaštovky“. Ty mají odpovídat motorovým kubaturám 50 cm3 a 125 cm3. Prodej má být zahájen ve druhém pololetí letošního roku.

Témata
15. 3. 2015 21:23
Re: A u nás?
ja se divim ze se toho nechytla treba Jawa, vyvynout elektricky skutr nebo motorku je celkem snadne a pritom se natom da slusne vydelat
15. 3. 2015 19:51
A u nás?
Asi bych si hlavu ukrůtil kdyby kolem mě projel elektrický pincek =D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku