Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Gumpert Tornante: Premiéra se blíží

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 25. 1. 2011 • 19:08
29
2
Zobrazit náhledy (29)
Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo
Autosalon v Ženevě se stane místem světové premiéry zcela nového modelu značky Gumpert.

Německý Gumpert se proslavil díky svému prozatím jedinému modelu Apollo. Tento dvoumístný supersport, který je prakticky závodním speciálem schváleným pro běžný provoz, se již brzy dočká mladšího sourozence.

V Ženevě se má podle oficiálních informací představit zcela nový model pojmenovaný Tornante. Ten bude výsledkem spolupráce německé firmy s italskou karosárnou Touring Superleggera.

Gumpert prozatím neuvolnil žádné fotografie ani skici své novinky, ale uvádí, že nový model bude dvoumístný Fast Tourer. Pod tímto označením si máme představit spojení elegantních linií vytvořených italskou karosárnou a německé techniky. Interiér má ve srovnání s Apollem nabídnout více prostoru a komfortu.

Základem novinky bude kombinace prostorového rámu a karbonového monokoku. Karoserii budou tvořit panely z kompozitních materiálů a pohon zajistí prozatím blíže nespecifikovaný vidlicový osmiválec. Podle neoficiálních informací by se mohlo jednat o dvojicí přeplňovaný motor o objemu 4,2 litru z modelu Apollo s výkonem 478 kW (650 k) a točivým momentem 850 Nm.

Oficiální premiéra je naplánována na 1. března 2011.

Související články

Témata
26. 1. 2011 01:04
Vzhled
V Top Gearu hodnocen jako nejhnusnější auto všech dob, ale mě se mrtě líbí.
Avatar - www.skodaoctavia.cz
25. 1. 2011 14:25
Motokára
Ten interiér je ohavný. Spínačka, páčky, ovladač světel ze staré Octavie, výdechy z audi. 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud