Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hennessey poladilo Chevrolet Corvette ZR1. Může mít až 1200 koní

Martin Tolar Martin Tolar 25. 4. 2019 • 17:25
15
2
Zobrazit náhledy (15)
Hennessey Corvette ZR1 Hennessey Corvette ZR1 Hennessey Corvette ZR1 Hennessey Corvette ZR1 Hennessey Corvette ZR1 Hennessey Corvette ZR1 Hennessey Corvette ZR1 Hennessey Corvette ZR1 Hennessey Corvette ZR1 Hennessey Corvette ZR1

U Hennessey mají pocit, že má Corvette ZR1 málo koní. Jen nevíme, zda to trochu nepřehnali.

Už jsme si zvykli, že firmě Hennessey je jakkoliv velký sériový výkon málo. I 755 koní v Corvette ZR1 prý nestačí. A tak na rozlouženou s poslední Corvette s motorem vpředu (nová dostane motor uprostřed) tahle americká společnost připravila ještě silnější varianty - s výkony 850, 1000 a neuvěřitelných 1200 koní.

Všechny varianty si vystačí s originálním osmiválcem o objemu 6,2 litru a kompresorem. Ovšem ten maximální výkon znamená, že musíte používat závodní palivo. Na bežný benzín nabízí upravený sporťák jen 1100 koní. Čas potřebný ke zrychlení na stovku neznáme, ale slabší verze o výkonu 1000 koní to zvládne za 2,3 sekundy. Vrcholný model bude jistě ještě lepší.

Pro tak výrazný nárůst výkonu ale musela firma udělat velké úpravy - jiné vačky, jiné hlavy válců, lepší vstřiky a ventily, kované písty a nové svody. Celý výfuk je nerezový a vybavený novým katalyzátorem. 

Upravena prý byla i automatická převodovka, dle slov Hennessey ovšem manuální žádnou úpravu nepotřebuje.  Bez úprav zůstal také podvozek a brzdy. 

Bojíte se podobných zásahů do techniky? U Hennessey nemusíte, dají vám na auto tříletou záruku. Takže je vlastně docela rozumné koupit si takovou šílenost.

Související články

Témata
Avatar - CHerokee
25. 4. 2019 23:42
Pecka
Tohle na Američanech miluju, je super, že tohle je možné.
Avatar - CHerokee
25. 4. 2019 23:42
Pecka
Tohle na Američanech miluju, je super, že tohle je možné.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku