Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Herec a komik má doma sbírku 80 různých verzí prvního Transporteru

Mirek Mazal Mirek Mazal 23. 3. 2021 • 08:01
38
6
Zobrazit náhledy (38)
Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle

Známý Fluffy rozesmívá miliony diváků, ale při pohledu do jeho garáže končí legrace. Takovou sbírku Volkswagenů by mohla provozovat samotná automobilka, protože auta stojí ve známém prostředí okopírované továrny.

Čtyřiačtyřicetiletý Gabriel Iglesias alias Fluffy je ve Státech známý jako osvědčený komik, pro nás je zajímavější jeho další um, který se týká německých automobilů. Bavič milionů diváků se také prosadil v roli znalce všeho, co souvisí s ikonickým Transporterem. Kalifornský herec totiž spokojeně obhospodařuje kolekci klasických Volkswagenů známých v USA jako VW Bus.

Sbírka hippiesáckých „busíků“ dosahuje odhadované hodnoty tří milionů dolarů, což je na naše koruny v přepočtu 65,9 milionů Kč. Báječná úchylka je součástí slabosti pro značku z Wolfsburgu, protože Američan si doma nechal postavit muzeum v podobě kopie prostředí výrobního závodu přímo ve Wolfsburgu.

Muzeum nese název „Fluffy Museum“ a vytváří domovské prostředí pro více než 80 naleštěných exemplářů osobních aut. Každý je sám o sobě jedinečný, ačkoliv roztomilé Volkswageny mají výjimečné postavení a jeden kus vytváří zvláštní citové pouto majitele. Volkswagen Transporter z roku 1968 byl první v majetku Iglesiase a mezi 17letým chlapcem a německým strojem za 700 dolarů vzniklo silné pouto.

Osudový nákup výstřední dodávky vedl k lásce na celý život. Nákladný koníček později vyžadoval adekvátní prostory pro suché uskladnění. Sledovaný herec neměl ekonomické problémy s vybudováním tematického parkování pod střechou v suchu a záři reflektorů. Místy jsou prostory vyplněná kýčovitými doplňky, za vše stačí zmínit akvárium ze dvou polovin Busu vyrobeného před 54 lety.

Architektonický palác na ulici Signal Hill v Kalifornii je krásným domovem řady vzácných verzí barevného Transporteru. Komik úzce spolupracuje s týmem odborníků, kteří renovují všechny bazarové objevy do výstavní kondice, nakoupené ojetiny jsou uváděny do provozuschopného stavu. Iglesias se snaží občas provětrat většinu z uložených vozidel, i když zážitkové vyjížďky nejsou nijak dlouhé.

Kromě všech nablýskaných Transporterů má excentrický Fluffy doma rovněž moderní sportovní automobily americké produkce. Za řeč jistě stojí i trojice Volkswagenů Beetle z let 1950, 1956 a 1958. Charismatické modely staršího data vydání převažují, nicméně vybral by si zřejmě každý. „Neberu drogy, nepiju alkohol, opravdu nemám špatné zlozvyky. Místo toho jsem se rozhodl dělat tohle,“ prozradil trvale vysmátý sběratel a dodal, že po každém novém přírůstku se znovu cítí jako malé dítě obdarované velkou novou lesklou hračkou.

Související články

Témata
28. 3. 2021 18:08
K věci:
Krása. K tomu není co dodat.
Avatar - caliban
27. 3. 2021 11:21
....
Teda bečka je to solidní, ale žádného Fluffyho neznám, asi koukám na jiný druh porna.
Avatar - JirkaV8
24. 3. 2021 15:06
Volba povolání
Nedám, sám mám málo. U nás si člověk šuchtí 2-3 kousky a tady 80 aut. Holt jsem se špatně učil, měl jsem být hercem :D Nejvíc mě ale baví garáž od Jay Leno, sám tomu rozumí tak povrchně, ale má tam zajímavé kousky. :-!
Avatar - SKAY
24. 3. 2021 09:32
Slušné
Dobrý pacient :yes:
24. 3. 2021 07:03
Tak to je krása!!
Nádherně zrenovované kousky!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku