Holden HSV W427: sedmilitrový agent W4C z Austrálie
Holden Special Vehicles (HSV) W427 se v pátek představil na Melbourne Motor Show. Prozatím se oficiálně jedná o koncept, ale sériová výroba už byla potvrzena. Tento sportovní sedan se v mnoha ohledech odkazuje na závodní Holden SS VL Commodore Group A, představený na témže místě přesně před dvaceti lety. Písmeno W v názvu je poctou Tomu Walkinshawovi, jehož tým TWR vytvořil SS VL Commodore – přímého předchůdce dnešních vozů HSV, číslovka 427 pak značí objem motoru v kubických palcích.
Sedmilitrový motor GM LS7, který má mazání se suchou skříní, se ukrývá také pod kapotou Corvette Z06. Pro W427 byl vyladěn na 370 kW při 6500 ot./min a 640 Nm při 5000 ot./min. Zadní kola jsou poháněna přes novou spojku, novou šestistupňovou manuální převodovku Tremec TR6060 a diferenciál se zvýšenou svorností. Předpokládaný čas akcelerace na 100 km/h je 4,7 s, ale definitivní údaje o zrychlení zveřejněny nebyly. Ředitel HSV Scott Grant v této souvislosti prohlásil, že W427 je pravděpodobně nejrychlejší australský automobil, který je možné přihlásit k provozu na silnicích.
Další úpravy zahrnují zásahy na podvozku, který má magneto-rheologické tlumiče. S šestipístkovými brzdovými třmeny dokáží brzdové destičky vyvinout o 50 % větší tlak než přední brzdy běžného Commodore. Výkonu a charakteru auta bylo také uzpůsobeno nastavení ESP. Po stránce vzhledu má W427 novou masku, agresivně tvarovaný přední nárazník a otvory pro odvádění teplého vzduchu od motoru, trojdílné zadní křídlo a dvacetipalcová kola.
Automobil, který se postaví proti BMW M5, Mercedesu E 63 AMG a konkurenčnímu Falconu od australské divize Fordu, se má prodávat v cenovém rozpětí 140 – 170 australských dolarů (přibližně 2,1 až 2,6 milionu Kč). Mimo Austrálii se v této podobě stejně jako ostatní Holdeny vyvážet nebude.