Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Holding Porsche SE, který je hlavním akcionářem VW, prudce zvýšil zisk

ČTK ČTK 10. 11. 2021 • 13:53
22
2
Zobrazit náhledy (22)
Výroba vozů Porsche Výroba vozů Porsche Výroba vozů Porsche Výroba vozů Porsche Výroba vozů Porsche Škoda Enyaq iV Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Kushaq Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Multivan T7

Holdingová společnost Porsche SE, která je hlavním akcionářem německého automobilového koncernu Volkswagen, zvýšila v prvních třech čtvrtletích letošního roku čistý zisk na 3,3 miliardy eur (zhruba 83 miliard Kč) ze 437 milionů eur ve stejném loňském období.

Oznámila to firma, která těžila z dobrých hospodářských výsledků Volkswagenu. Společnost Porsche SE ovládají rodiny Porscheů a Piëchů. Podíl firmy na hlasovacích právech v koncernu Volkswagenu činí přes 53 procent, napsala agentura DPA.

"Výsledek po zdanění byl výrazně ovlivněn ziskem z investice ve Volkswagenu," uvedl holding Porsche SE ve své výsledkové zprávě. Potvrdil, že v celém letošním roce počítá s čistým ziskem v rozmezí od 3,4 do 4,9 miliardy eur.

Volkswagen koncem října oznámil, že v prvních třech čtvrtletích letošního roku zvýšil provozní zisk na téměř 14 miliard eur z pouhých 1,7 miliardy ve stejném loňském období, kdy výsledky podniku zasáhla pandemie covidu-19.

Holding Porsche SE není totožný s výrobcem sportovních vozů Porsche AG, který je jednou z divizí Volkswagenu. Součástí Volkswagenu je rovněž česká Škoda Auto.

Související články

Témata
11. 11. 2021 11:26
Re: No vida
Kde je Barik a Win?
Asi placou v jine diskuzi.
10. 11. 2021 23:56
No vida
A že je automobilový priemysel v kríze alebo slepej uličke a čosi kdesi...
Iba nás ťahajú za nos, pupky im rastú stále.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud