Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda Civic má nový Aero Pack

Michal Fokt Michal Fokt 11. 1. 2013 • 02:09
5
39
Evropský hatchback Civic obohacuje nabídku o agresivní aerodynamický bodykit, jenž by mohl zaujmout ty, kteří se neztotožnili s originálním řešením předního nárazníku.

Honda v posledních letech designem některých svých aut ráda šokuje a výjimku neudělala ani v případě deváté generace evropského Civicu, jenž tak navázal na tradici předchozí "osmičky". Opět s bipolárním efektem - pozorovatel si auto buď zamiluje, nebo ho bude nesnášet.

Tak proč do modelové řady, které momentálně čítá pouze pětidveřový hatchback, jenž by měl snad už na sklonku letošního roku doplnit kombík, nevnést ještě více kontroverze? Tu rozhodně vyvolá do nabídky nově zařazený Aero Pack. Využívá sice spoiler zadního nárazníku s integrovaným difuzorem z původního Sport Packu, doplňuje ho ale o radikálně stylizovaný přední nárazník, jenž jako by utekl z kanceláře vývojářů verze Type R, ohlášené na rok 2015.

Z přídě zmizel charakteristický černě lakovaný díl, stylizující roztažená křídla a spojující opticky oba přední světlomety s maskou a spodní hranou předního nárazníku, takže se zvýraznil jejich tvar a nahradil je aerodynamicky optimalizovaný díl, jehož spodní část tvarově připomíná řešení, použité u supersportů značky Lamborghini.

Civic 9G, při jehož vývoji karoserie už od počátku hrála aerodynamika významnou roli, je tak nyní ještě aerodynamičtější ...a diskuze ohledně jeho designu i díky tomuto novému řešení určitě hned tak neutichnou. Zdá se, že Japonci teď na aerodynamiku hodně dají, dost možná nás čeká nová éra vozů z Nipponu.

Jako bonus přidává Honda do nabídky příslušenství nový pětipaprskový design kol Argon, existující v rozměru 17 a 18 palců. Cenu vám raději neprozradím, lidé neznalí obvyklých sum za podobné libůstky u japonských značek by si mohli myslet, že jsem zešílel, nicméně 21 tisíc za kompletní přední nárazník a 14 za zadní díl není nic tragického.

Témata
1. 2. 2013 02:02
Re: Civic
Tak este raz: mieril som k tomu ze na dolozenie predajov ci rozsirenosti europskej 9g pouzivas logicky vadny argument, kedze ako i sam hovoris v celosvetovom predaji sa nikde neuvadza podiel hatchbacku...capich?

(mimochodom take hard udaje o predaji EUROPSKEJ 9g by ma konkretne zaujimali a este viac v porovnani s vyvojom predtym u 8g)

Off
13. 1. 2013 15:38
Re: 100lidí, 100 chutí
To taky není auto pro český předposraný chalupáře >:D
Avatar - Katikakus
12. 1. 2013 06:31
Re: Civic
...
Avatar - Katikakus
12. 1. 2013 06:30
Re: Civic
U vicero modelu se uvadeji vsechny verze jako soucet.
Avatar - Katikakus
12. 1. 2013 06:29
Re: Civic
.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku