Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda obnovila po 4 měsících výrobu ve Velké Británii

Ondřej Láník Ondřej Láník 2. 6. 2009 • 23:08
5
3
Po čtyřech měsících se ve Swindonu rozbíhá výroba automobilů značky Honda.

Loni v listopadu byla pod tlakem výrazně klesající poptávky po automobilech v Evropě oznámena odstávka výroby v britském závodě ve Swindonu. Z původních dvou měsíců nakonec byly čtyři, ale včerejškem bylo toto neradostné období ukončeno.

Associate Release Programme, který měl motivovat zaměstnance k dobrovolnému opuštění pracovních míst, využilo 1300 pracovníků britské Hondy, která tak dnes využívá služeb 3.400 zaměstnanců. Ti souhlasili s 3% (u manažerů s 5%) snížením základních platů na 10 následujících měsíců. Během nevýrobních měsíců dostávali zaměstnanci nejprve plnou mzdu (únor, březen) a později jen 50 % základní mzdy (duben, květen).

Odstávku automobilka využila pro modernizaci výrobních postupů, opravy a údržbu nevyužívaných výrobních linek. Vše se také začalo připravovat na plánované podzimní zahájení výroby nového Jazze pro evropské trhy.

Společnost Honda of the UK Manufacturing Ltd. byla založena v roce 1985. Dnes vyrábí pro Evropu (ale také pro země Afriky, Středního Východu a Austrálii) modely Civic (pětidveřové), Type S, Type R a CR-V. Letošní plán výroby počítá s necelými 113 tisíci vyrobenými Hondami.

Související články

Témata
Avatar - King
4. 6. 2009 09:50
Re: .. a nové NSX bude ??
To není pravda. O zastavení vývoje V8 se nikdo nezmínil a nikde nebylo ani řečeno, že S2000 nástupce mít nebude. Nebylo totiž řečeno ani to, že ho mít bude, prostě to nikdo nekomentoval. A NSX se snad vrátí, až skončí krize.
3. 6. 2009 10:39
Re: .. a nové NSX bude ??
Oznamili ze nove NSX nebude, takisto zastavili vyvoj V8 motoru a Honda S2000 tiez nebude mat nastupcu. Myslim, ze to nema ziadny suvis s odstavkou vyroby. Ale aj ja dufam, ze ked prehrmi kriza, ze sa vratia aspon k nastupcovi S2000, nech si mam co kupit o take 3-4 roky >:D
2. 6. 2009 12:21
.. a nové NSX bude ??
Pozitivní informace. Teď ještě, aby se podařilo obnovit přerušené práce i na nové verzi NSX (i když ta se v Británii vyrábět určitě nebude).

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud