Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai kvůli nedostatku polovodičů částečně přeruší výrobu

ČTK ČTK 2. 4. 2021 • 06:13
10
1
Zobrazit náhledy (10)
Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai

Od 7. dubna na týden zavře hlavní továrnu ve městě Ulsan na jihovýchodě země, která produkuje sportovně-užitkový vůz (SUV) Kona a elektromobil Ioniq 5.

Největší jihokorejský výrobce automobilů, který má závod i v České republice, to uvedl ve svém dnešním sdělení.

Společnost chystaný krok zdůvodnila podmínkami dodávek polovodičů pro čelní kamerový systém SUV Kona a elektronických součástek pro model Ioniq 5. Situaci na trhu zatím sleduje a vyhodnocuje tak, aby se podařilo optimálně sladit dodávky s výrobou.

Petr Michník za továrnu Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích na Frýdecko-Místecku ČTK řekl, že slezského závodu se přerušení výroby netýká. "Díly dostáváme a zatím jedeme naplno," řekl Michník.

Společnost Hyundai Motor, která je spolu se sesterskou firmou Kia Motors pátou největší automobilkou na světě, není jediným výrobcem aut, který se potýká s nedostatkem polovodičů. Jejich nedostatek nyní dopadá i na výrobce chytrých telefonů, laptopů a dalších přístrojů, po nichž se vlivem pandemie a s tím související práce z domova zvyšuje poptávka.

Hyundai provozuje továrnu v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Je to jediný výrobní závod Hyundai v Evropské unii, vyrábí se tam až 1400 aut denně. Loni automobilka v Nošovicích vyrobila 238.750 aut, což je o 23 procent méně než v předchozím roce. V roce 2019 vytvořila zisk 7,39 miliardy korun a dosáhla tržeb 123,14 miliardy korun. Závod má přibližně 3200 zaměstnanců, dalších asi 8700 lidí pracuje pro přímé dodavatele automobilky.

Související články

Témata
Avatar - narona
2. 4. 2021 20:15
Bez polovodičů
Mohli by jich tam 90% nedat a auto by taky jelo ne? :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku