Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai má problémy. Čtvrtletní zisk podesáté za sebou klesl

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 26. 7. 2016 • 22:51
58
Automobilka Hyundai se potýká s ostrou konkurencí a poklesem poptávky po některých klíčových modelech na domácím trhu a ve Spojených státech.

Čistý zisk jihokorejské automobilky Hyundai Motor se ve druhém čtvrtletí snížil na 1,66 bilionu wonů (zhruba 36 miliard Kč) z 1,70 bilionu wonů před rokem. Oznámila to dnes firma, která vyrábí automobily rovněž v České republice. Vykázala tak již desátý pokles čtvrtletního zisku za sebou. Zisky v Číně zasáhly slevy, které měly za úkol přilákat kupce.

Čistý zisk automobilky nepatrně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 1,67 bilionu wonů. Celkové tržby společnosti stouply o osm procent na 24,68 bilionu wonu. Provozní zisk se zvýšil o necelé procento na 1,76 bilionu wonů.

Automobilka uvedla, že hodlá posílit nabídku sportovně-užitkových vozů. Poptávka po těchto automobilech totiž roste v důsledku nízkých cen ropy. Hyundai přitom dříve sázela spíše na sedany, na jejichž prodeji je nyní více závislá než konkurence, napsala agentura Reuters.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
2. 8. 2016 04:05
Re: Hyundai
Mám 1.2tsi 66kw a rodinná dovolená s plným autem přes půl ČR včetně dálnice za 5.5 litru. To mně fakt sežere!!! Svez se a pak hodnoť!!
2. 8. 2016 04:01
Re: len nazor
Vlastní zkušenost? Já neměl v Jihlavě nikdy problém. Zato v Havl. Brodě je to parta podvodníků a lhářů!! Je to o lidech, jako všude a ve všem.
Avatar - vabis
28. 7. 2016 01:21
Re: neobjevili "H-faktor"?
a co to je ten HaHa faktor? Jako, že je to na H....o? :*) Co v americe nebo číně, oni to nevysloví ani v rusku: Chá fák tr Chjůndají >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - vabis
28. 7. 2016 01:13
Re: Bulvarne auto.cz
H0vnají nebrat !!! to se nehodí ani jako auto ve dvoře na špalkách bez kol, zakryté igelity kde se schází huliči nebo ti s lepidly. Socky a důchodci jsou jako cílová skupina právě neinformovaní a vydají v součtu ještě víc peněz. To je jak hladové okno, tu 50kč za bagetu, za dvě hodiny znova a hlad je pořád. Místo aby šli na meníčko za 80,- a měli vystarané na celý den.
27. 7. 2016 21:36
Hyundai
Tezky motor a max. 80 kw? Jen santa fe 145kw.a kdyby tam bylo aspon 170kw by bylo lepsi. Silnejsi motory tahnou a ne ty sekacky a skodovka jde tim samim smerem kdyz delaj motorky do aut 1 nebo 1.2. To je des. Mala spotreba pri klidne jizde ale kdyz chce jet tak je spotreba 2nasobna.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku