Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai Venue na prvních skicách. Bude to nejmenší a nejdostupnější SUV značky

David Bureš David Bureš 9. 4. 2019 • 19:35
5
1

Korejská automobilka Hyundai dala nedávno najevo, že je zde prostor pro menší SUV než malá Kona. Nyní už takové auto chystá. Jmenuje se Hyundai Venue.

Nabídka SUV v posledních letech utěšeně rostla, a tak se tyto vozy staly těžkými soupeři pro konvenční automobily. SUV postupně pokryly skoro celou velikostní paletu, minimálně zatím zůstávají zastoupeny jen v nejmenší třídě, segmentu A. Pomalu se to ale mění.

Hned několik automobilek věří, že modely menší než dnešní malá SUV mají budoucnost, a tak takový vůz chystají. Mezi nimi je i Hyundai, který takový automobil představí už na nadcházejícím autosalonu v New Yorku. Po odhalení jména novinky tu jsou i její první skici.

Nákresy prezentují připravované Hyundai Venue ze všech stran, a to včetně interiéru. Díky tomu víme, že bude pokračovat v dnešní designovém směřování značky, což znamená šestiúhelníkovou masku chladiče a rozdělené světlomety. Auto působí konvenčněji než kontroverzní Kona, rozhodně to ale nebude nějaké nudné dílo. Zajímavě vypadají třeba C sloupky připomínající žraločí ploutev.

Interiér pak jde v dnešním trendu, nechybí tak dotyková obrazovka multimediálního systému na vrchu středového panelu, který ve Venue po stranách doplňují otvory ventilace. Výhodou je, že vozu podle všeho zůstávají konvenční tlačítka. Skica interiéru navíc dokazuje, že Venue bude dostupné i s automatickou převodovkou.

Sama automobilka Venue nazývá módním autem s unikátním stylem, které v jeho nabídce bude nejmenším a nejdostupnějším SUV. Nabídnout chce vysokou úroveň bezpečnosti, moderní prvky konektivity nebo všestranný charakter.

Přesnou velikost novinky zatím neznáme, dá se ale očekávat, že velikostně bude odpovídat Suzuki Ignis. Mezi konkurenty se bude moci řadit také oplastované miniauto Kia Picanto X-Line, do budoucna pak také novinka od Jeepu. Americká značka chystá A-SUV, prezentované jako městské užitkové vozidlo.

To je zatím vše, více se o Hyundai Venue dozvíme nejpozději ve středu 17. dubna, kdy bude novinka debutovat na letošním autosalonu v New Yorku.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - vabis
9. 4. 2019 11:05
Kdo si koupi Hjundaye - na dosmrti k.u.n.d.a je :-(
Co tam zase vymasti soudruzi od Korejskeho Zuku tezko rict, >:D >:D >:D ale zkusenost rika Hjunday nebrat! Zda je to ruzovy Venus pro damy uz je asi celkem jedno ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku