Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autosalon New York 2019: Jaké automobilové novinky uvidíme ve velkém jablku?

David Bureš David Bureš 8. 4. 2019 • 04:52
120
Zobrazit náhledy (120)
Cadillac CT5 Cadillac CT5 Cadillac CT5 Nissan Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Cadillac CT5 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Qiantu K50 Hyundai Venue Lincoln Corsair Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-AMG A 35 4Matic Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé Mercedes-Benz GLC kupé

Nové generace Fordu Kuga a Hyundaie Sonata nebo facelift Mercedesu GLC kupé, i to jsou novinky, které uvidíme na letošní autoshow v New Yorku.

Automobilové výstavy už možná nebudí tolik pozornosti jako kdysi, přesto se tento měsíc konají hned dva autosalony, které v posledních letech hrají z globálního hlediska důležitou roli. Jedním je buď pekingský, nebo šanghajský (ob rok se střídají) a druhý newyorkský. Letošní autoshow v New Yorku startuje ve středu 17. dubna, přičemž už nyní máme dobrou představu o tom, co se tam představí.

Newyorský autosalon přitom už dávno není jen výstavou domácích značek, hojně prezentovat se tam budou i „cizinci.“ Mercedes-Benz se pochlubí modernizovaným GLC kupé, které vsadilo na zcela novou paletu motorů. Doplní ho i Mercedes-AMG A 35 4Matic sedan, kompakt s tříprostorovou karoserií poháněný silným benzinovým dvoulitrem o výkonu 225 kW.

Dvě klíčové novinky představí Hyundai. Prvním je nová, osmá generace modelu Sonata, která by se podle některých zpráv mohla podívat i do Evropy – jako nástupce letité i40. Auto využívá novou platformu N3 a sází na hodně výrazný design, sama automobilka o nové Sonatě hovoří jako o čtyřdveřovém kupé.

Hyundai Venue pak bude zatím nejmenší crossover v nabídce značky. Má jít o vůz menší než Kona, proti níž má vsadit na konvenčnější design. Karoserie auta má být každopádně hranatá a smělá, podle vyjádření designéra značky SangYupa Leeho.

Toyota zase představí novou generaci malého Yarisu, jejíž základem je Mazda 2. Jde ale o verzi primárně určenou pro severoamerický trh, kde oba japonští výrobci spolupracují. V Evropě se dočkáme zcela nové generace se svébytnou technikou. To nový americký Yaris využívá útroby Mazdy včetně motoru, benzinové jedna pětky.

Novinky domácích značek ale samozřejmě budou hrát též důležitou roli. Ford bude prezentovat novou generaci modelu Escape, známého v Evropě pod označením Kuga. Auto povyrostlo (na délku o 89 mm) a významně změnilo design. Kuga navíc bude k dispozici hned se třemi variantami hybridního pohonu.

Také luxusní divize Fordu, Lincoln, vsadí v NY na nové SUV. Jmenuje se Corsair a bude to nejmenší SUV této luxusní americké značky, které nahradí dnešní model MKC. Základem bude Ford Kuga, přičemž nové jméno je součástí změny strategie Lincolnu v pojmenovávání svých modelů – místo trojice písmen bude firma opět postupně používat slovní názvy.

Naopak konkurence Lincolnu, z řad General Motors, se pochlubí tradičním sedanem. Cadillac CT5 je nástupce CTS, který chce konkurovat takovým vozům jako Audi A6 a BMW 5. Základem je platforma Alpha s pohonem zadních, nebo všech kol, přičemž z motorů bude k dispozici přeplňovaný dvoulitr a třílitrové twin-turbo, oba spárované s desetistupňovým automatem.

General Motors chystá i důležitou novinku v podobě nové generace slavného Chevroletu Corvette. Novinka s přídomkem C8 vsadí na radikální přeměnu, stane se totiž supersportem s motorem uprostřed, což má zlepšit aerodynamiku i rozložení hmotnosti auta s cílem zlepšit jeho schopnosti.  

Nový sporťák představí i v Kalifornii sídlící Mullen Technologies, který ve spolupráci s čínskou firmou Qiantu Motors pracuje na elektrickém sporťáku K50. Jeho základem je hliníková konstrukce nesoucí karbonové panely karoserie, o pohon se postarají dva elektromotory (jeden u každé nápravy), s kombinovaným výkonem 280 kW. Z 0-100 km/h má K50 zrychlit za 4,6 sekundy, použité baterie mají postačit k ujetí 370 kilometrů podle metodiky NEDC. Aktuálně se počítá s prodejem v Číně a v USA.

A aby těch sporťáků nebylo málo, nějaké uvidíme rovněž na stánku Nissanu. Ten se totiž rozhodne v New Yorku oslavit půlstoletí svých vysokovýkonných modelů. Zda bude součástí oslav i nějaká novinka z díly sportovní divize Nismo, je však zatím ve hvězdách.

Naopak Subaru vsadí na novou generaci Outbacku. První teaser však dokazuje jen to, co už víme, půjde o zvýšené oplastované kombi na bázi nejnovějšího Legacy.

Své novinky podle pořadatelů chystají také Kia nebo Acura. Naopak takové BMW v New Yorku nic nového neukáže, nebude se tam totiž prezentovat vůbec. I za velkou louží tak musejí pořadatelé autosalonů počítat s odlivem tradičních vystavovatelů.

Letošní ročník autosalonu v New Yorku se koná od středy 17. dubna do neděle 28. dubna v newyorském výstavišti Jacob Javits Convention Center na Manhattanu, první dva dny jsou tradičně vyhrazeny novinářům. Pořadatelé akce oficiálně nazvané New York International Auto Show slibují skoro 1.000 vystavených automobilů a trucků. Historie výstavy se datuje do začátku dvacátého století, přičemž dnes jde o největší autosalon v Severní Americe, který počtem návštěvníků překonává „konkurenční“ autoshow v Los Angeles a Detroitu.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku