Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

I ze supersportu se dá udělat obrněné auto. Tohle Ferrari 458 Speciale je důkaz

Jan Zajíc Jan Zajíc 17. 12. 2020 • 22:50
8
Zobrazit náhledy (8)
AddArmor Bulletproof Ferrari 458 Speciale AddArmor Bulletproof Ferrari 458 Speciale AddArmor Bulletproof Ferrari 458 Speciale

Když se řekne "obrněné auto”, člověk si nejspíš představí limuzínu nebo velké SUV. Případně nějaké armádní vozidlo. Obrněný však může být i supersport.

Dokazuje to americká společnost AddArmor, která představila neprůstřelné Ferrari 458 Speciale. Italský sporťák přitom na pohled vypadá normálně, nic nenaznačuje, že by jeho posádku mohl ochránit od případného útoku střelnými zbraněmi.

Upravené Ferrari se konkrétně chlubí balistickou ochranou úrovně B4, odolá tedy palbě z krátkých ručních zbraní do ráže .44 Magnum.

AddArmor k "obrnění" používá speciální polykarbonát, který je výrazně lehčí než balistická ocel, zároveň je ale odolnější. Podle úpravce tak ochranný balíček Ferrari 458 zatíží navíc jen asi 70 kilogramy.

V případě prezentované verze Speciale je to ale ještě o něco méně, auto totiž dostalo některé díly karoserie z lehčího karbonu a nový výfukový systém. Díky tomu je nakonec ve srovnání se standardním vozem těžší jen o 30 kg.

Nový výfukový systém navíc přidává výkon, osmiválec o objemu 4,5 litru dává navíc 29 kW, celkem tedy 474 kW. Dynamické schopnosti tak jistě budou podobné jako u normální verze. Dá se čekat akcelerace z klidu na stovku za nějaké 3 sekundy, na dvoustovku za zhruba 9 sekund a maximální rychlost 325 km/h.

A cena? Obrněné Ferrari 458 Speciale je k mání za v přepočtu 13,3 milionu korun. AddArmor ale zdůrazňuje, že umí obrnit jakékoli jiné exotické vozidlo. Cena za úpravu činí asi 600 tisíc korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud