Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Indian oslaví 100 let řady Scout a rozšiřuje její nabídku o nové modely

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 9. 9. 2019 • 16:18
12
Zobrazit náhledy (12)
Indian Scout 100th Anniversary Indian Scout 100th Anniversary Indian Scout Bobber Twenty Indian Scout Bobber Twenty Indian Scout Bobber Twenty Indian Scout Bobber Twenty Indian Scout Bobber Twenty

Indian Motorcycle v souvislosti s významným výročím rozšiřuje nabídku svých „mid size“ modelů a představuje rovnou dva nové zástupce řady Scout pro modelový rok 2020.

Indian Motorcycle je v současnosti značkou, patřící od roku 2011 pod křídla Polaris Industries. Výrobu zcela nově vyvinutých motocyklů Indian tento koncern spustil v roce 2013 a od té doby jejich nabídku neustále rozšiřuje.

Zároveň ovšem nový majitel nezapomíná na nejslavnější období značky Indian a s chutí připomíná důležité momenty z její historie. Mezi ty nejzásadnější patřilo uvedení modelu Scout v roce 1920 na trh.

Právě na tuto skutečnost se současná značka Indian Motorcycle rozhodla upozornit prostřednictvím dvojice nových zástupců své aktuální řady Scout, jimiž doplní je tři dosavadní modely pro rok 2020.

Prvním z této dvojice je Scout 100th Anniversary, který na původní Indian Scout z dvacátých let dvacátého století odkazuje především svým barevným provedením, kombinujícím červený lak se zlatými linkami, logem rovněž vyvedeným ve zlatě a řadou chromovaných prvků.

K poznávacím znamením tohoto modelu patří, kola s drátěným výpletem, chromovaná řídítka s hrazdičkou a sedlo, které se na rozdíl od dosavadních modelů nedotýká zadního blatníků, ale doslova se nad ním vznáší a pomáhá navodit dojem siluety původního modelu Scout. Pro celý svět má vzniknout jen 750 exemplářů modelu Scout 100th Anniversary.

Druhou novinkou značky Indian, související s výročím, je Scout Bobber Twenty, který vychází ze standardního modelu Scout Bobber, ale na první pohled se od něj liší díky použití 10palců vysokých řídítek Ape Hanger. Další odlišnosti představují kola s drátěným výpletem a stejné sedlo jako u modelu Scout 100th Anniversary. Produkce této novinky nemá být nijak limitována.

Po technice stránce se dvojice novinek nijak neliší od dosavadních modelů Scout a Scout Bobber, což znamená, že i zde k pohonu slouží kapalinou chlazený vidlicový dvouválce o objemu 1133 kubických centimetrů s nejvyšším výkonem 74,7 kW (100 k) a točivým momentem 97,7 N.m.

Indian pro modelový rok 2020 provedl decentní změny i u dosavadních zástupců modelové řady Scout, v jejichž případě došlo mimo jiné na přepracovaný brzdový systém a úpravu nabídky barevných provedení.

Zdroj: Indian Motorcycle, Polaris Industries, Inc.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud