Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Indický Nejvyšší soud zakázal prodej naftových SUV v Dillí

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 16. 12. 2015 • 03:29
20
Zákaz prodeje se týká sportovně-užitkových a dalších naftových vozů s objemem motoru nad 2000 kubických centimetrů a platí do 31. března příštího roku.

Indický Nejvyšší soud zakázal na tři měsíce prodej velkých naftových vozidel v hlavním městě Dillí a okolí a výrazně zvýšil poplatek za vjezd nákladních aut do města. Důvodem je podle médií snaha o zlepšení ovzduší v indické metropoli, která je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nejvíce znečištěným městem světa.

Soud rovněž zakázal, aby metropolí projížděla nákladní auta směřující do jiných indických států. Poplatek za vjezd nákladních vozů, které dopravují zboží přímo do Dillí, se zdvojnásobil. Nákladní vozidla starší deseti let do města nesmějí vůbec. Mezi dalšími nařízeními Nejvyššího soudu je také požadavek, aby veškeré vozy taxislužby v Dillí přešly na zemní plyn. S okamžitou platností je zakázáno spalování odpadků.

Výroky soudu způsobily na burze pokles akcií výrobců automobilů. Například akcie předního indického producenta užitkových vozů, automobilky Mahindra & Mahindra dnes odepisovaly více než čtyři procenta. Ekologickým aktivistům ale kroky soudu nestačí a rádi by je rozšířili také do dalších velkých indických měst.

Světová zdravotnická organizace loni označila Dillí za město s nejvíce znečištěným ovzduším. Mezi dvacítkou nejhůře postižených měst je 12 z Indie. Podle WHO smog v Indii každoročně přispívá k více než 600.000 úmrtím.

Témata
Avatar - Aoyagi
17. 12. 2015 15:16
Re: spatny napad
A všechno to tam jezdí mezi krávami a výkaly všech, všetně lidí. 8-s
Avatar - TeeJay
17. 12. 2015 12:22
Re: To je dobry napad
Už nic, blbé vlákno.
Avatar - TeeJay
17. 12. 2015 12:14
Re: To je dobry napad
Počítám, že když si pšoukneš, vyvalí se černý mrak pevných částic. A těch NOXů, co tím způsobíš. >:D
Avatar - TeeJay
17. 12. 2015 12:11
Re: To je dobry napad
:-) :yes:
17. 12. 2015 11:13
Re: spatny napad
ono tady na auto.cz nepisou vse, tech opatreni je v tom Dilli vic, vcetne toho ze znovu nedostanes registraci na ten starej diesel, a treba taky opatreni jake znaji v Cinskych mestech, ze vyjet v urcite dny muze jen urcita skupina ridicu podle "SPZ" , ono co si budem nalhavat, v Dilli je doprava desna, je to mix od povozu s konma/oslama, prez tuktuky s motorem nebo slapajicicm "cyklistou" az po Maybachy a na nekterych mistech s autem vpodstate spis nez jedes tak koukas jak okolo tebe vsichni jedou prave v tech tuktukach

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud