Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Instagramový designér ukazuje, jak by mohlo vypadat Porsche Taycan Cabriolet

16. 2. 2022 • 21:52
10
2
Zobrazit náhledy (10)
Porsche Taycan Cabriolet Porsche Taycan Cabriolet Porsche Taycan Cabriolet Porsche Taycan Cabriolet Porsche Taycan Cabriolet

Prvnímu čistě elektrickému vozu v historii Porsche s označením Taycan se náramně daří. Taycan se momentálně nabízí ve třech karosářských provedeních a není vyloučené, že se bude rodina Taycanů rozšiřovat. Jak by mohl Taycan vypadat v provedení Cabriolet?

Ať se to někomu líbí nebo ne, elektrický Taycan je hit a za minulý rok se v prodejích značky umístil s 41.296 kusy na třetím místě za modely SUV Macan a Cayenne. Když se podíváme na jeden konkrétní trh, v Norsku se za uplynulý měsíc prodalo více Taycanů než všech dalších vozů Porsche se spalovacím motorem.

Rodina Taycanů má nyní tři členy. Ke standardnímu čtyřdveřovému kupé přibylo Cross Turismo, což je zvýšené kombi, které se díky venkovnímu paketu Off-road nebojí ani nezpevněného povrchu. Nejnovějším přírůstkem je pak Sport Turismo, což je v podstatě Cross Turismo, jen více orientované na asfalt.

Dočká se Taycan další modelové varianty? To zatím nikdo (kromě Stuttgartu) neví, ale designér Sugarchow pod instagramovým profilem sugardesign_1 si pohrál s variantou kabriolet. Sugarchow vytvořil již mnoho zajímavých návrhů, pro příklad můžeme zmínit Audi e-tron GT Avant, BMW M4 Shooting Brake, Toyotu GR86 Shootingbrake a mnoho dalších bláznivin, které asi nikdy v reálné podobě neuvidíme. K tvorbě digitální studie Porsche Taycan Cabriolet využil mimo Taycana také tvarů modelu 911 Cabriolet.

Zepředu ihned poznáte, že se jedná o elektrický Taycan - stejné světlomety, kapota i nárazník s otvory pro přívod vzduchu. Nabíjecí zásuvky má na obou stranách. Elegantním doplňkem jsou zapuštěné kliky dveří. Zadní část vozu už přebírá ze zmíněné 911 Cabriolet. Od modelu 911 tento prototyp rozeznáte podle absence výfuků a také svítilen Taycanu, které jsou však v této karoserii velmi podobné těm od 911.

Designér nedovedl digitální studii k úplné dokonalosti. Můžete si všimnout interiéru ponechaného z modelu 911 a také označení “911” pod světly. Designérovi však šlo spíše o představu toho, jak zajímavý by Taycan v otevřené karosářské variantě mohl být. V budoucnu se sériovou produkcí asi počítat nemůžeme. Člověk ale nikdy neví...

Autor: Dominik Kovář

Související články

Témata
16. 2. 2022 12:53
rusak
nechapu, ze se rusak nevenuje tomu, co ma v rusku sanci na vyrobu
jako treba kulomety, tanky, bombardery, rakety ...
16. 2. 2022 12:39
Instagramový designér
S takovou pozicí bych se chtěl v příštím životě narodit. Jak se asi tituluje xtomy? Guru představ a snů? :D
Články odjinud