Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

International Truck s řadou CV konkuruje velkým pick-upům

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 23. 12. 2018 • 23:58
25
Zobrazit náhledy (25)
International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV International CV
Tradiční severoamerický výrobce užitkových vozidel pod svou značkou International Truck nabízí modelovou řadu CV s příbuzenskou vazbou na Chevrolet Silverado.

International není v Evropě právě nejznámější značkou, i když ve Spojených státech patří k největším a nejstarším výrobcům užitkových vozidel. Historie této společnosti sahá až do roku 1902, kdy došlo k fúzi mezi McCormick Harvesting Machine Company a Deering Harvester Company, jejímž výsledkem se stala International Harvester Company.

V roce 1986 došlo k přejmenování na Navistar International Corporation a v současnosti se tento koncern zaměřuje na nákladní automobily, autobusy, vojenská vozidla a výrobu motorů. Vedle své vlastní produkce se věnuje i spolupráci s automobilkami Ford nebo Mahindra a dalšími společnostmi.

Pod značkou International Truck je v současnosti nabízeno celkem dvanáct modelových řad středně těžkých a těžkých nákladních automobilů. Nejmenším a zároveň aktuálně nejmenším zástupcem této značky je modelová řada CV, která je spřízněna s vozidly Chevrolet Silverado 4500 HD, 5500 HD a 6500 HD.

Základem nových nákladních vozidel značky International Truck je tradiční žebřinový rám, na němž je usazena krátká dvoudveřová nebo dlouhá čtyřdveřová kabina s klasickou kapotou motoru.

K pohonu všech provedení modelového roku 2019 slouží přeplňovaný vznětový vidlicový osmiválec Duramax o objemu 6,6 l s nejvyšším výkonem 257 kW (350 k) a točivým momentem 950 N.m. Standardem jsou šestistupňové automatické převodovky Allison a zákazníci mohou volit mezi verzemi s pohonem zadních nebo všech čtyř kol.

Interiéry těchto vozidel mají nabízet podobný komfort jako u osobních automobilů, resp. na severoamerické půdě tolik populárních pick-upů. Součástí výbavy je mimo jiné 4G LTE internet, Apple CarPlay, Android Auto a bezdrátové nabíjení mobilních telefonů.

Na severoamerický trh jsou nová nákladní vozidla řady CV uvedena v rámci modelového roku 2019. Na trhu jsou pak vedle spřízněných zástupců značky Chevrolet přímou konkurencí pro vozy Ford F-650/F-750 a Ram Chassis Cab.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud