Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

IONITY přichází: V Česku vznikne první extravýkonná rychlonabíječka

ČTK ČTK 26. 8. 2019 • 09:01
103
49
Zobrazit náhledy (103)
Elektrická budoucnost Volkswagenu: Do roku 2025 chce v Evropě 36 000 nabíječek BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT BMW Vision iNEXT Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC

Dodavatel rychlodobíjecích stanic IONITY vstoupí do Česka. V druhé polovině září otevře na čerpací stanici OMV v Berouně nejrychlejší rychlodobíječku pro auta v tuzemsku. V příštím roce přibudou další dvě.

Každá ze čtyř instalovaných jednotek bude schopná dobíjet prostřednictvím standardního konektoru CCS2 elektromobily s využitím výkonu až 350 kW. Stávající rychlodobíječky v Česku většinou disponují výkonem do 50 kW, klasické dobíjecí stanice pak 22 kW.

IONITY je společný projekt BMW, Daimleru, Fordu a VW Group se značkami Audi a Porsche. S OMV již IONITY spolupracuje v Rakousku. Novou dobíjecí stanicí v ČR pokračuje ve svém plánu vybudovat do konce roku 2020 v Evropě až 400 dobíjecích lokalit.

Na stanicích IONITY lze dobíjet několikanásobně rychleji všechna vozidla, která podporují rychlodobíjení a používají kombinovaný nabíjecí systém (CCS), což je nejpoužívanější evropský standard. Stanice si díky chytré komunikaci s elektromobilem sama zjistí maximální možný nabíjecí výkon vozu a optimalizuje proces tak, aby byl co možná nejrychlejší. Doba nabití baterie závisí pak na její kapacitě a také na maximálním možném dobíjecím výkonu auta. Reálně lze již nyní dosáhnout u mnoha vozů dobití na 80 procent kapacity během přibližně 30 minut. Plný potenciál dobíječek IONITY ale využije až chystaná nová generace elektromobilů.

U stojanů IONITY budou mít zákazníci k dispozici uživatelskou příručku v češtině a angličtině. V případě dotazů mohou také požádat o radu vyškolený personál čerpací stanice OMV nebo mohou na českém telefonním čísle uvedeném na každé stanici kontaktovat zákaznickou podporu, která je nyní k dispozici v angličtině, němčině a francouzštině. Využití rychlonabíjecí stanice IONITY bude v současnosti v České republice bez ohledu na dobu nabíjení či kapacitu baterie vozu zpoplatněno jednorázovou částkou 205 Kč. Fakturaci provádí systém automaticky a doklad uživatel dostane e-mailem.

V Česku je celkem zhruba 400 dobíjecích stanic od různých provozovatelů. Největší ČEZ má aktuálně 169 stanic. Ministerstvo dopravy chce během příštích čtyř let podpořit z operačního programu Doprava vybudování okolo 500 dalších rychlodobíjecích stanic po celé ČR.

ČEZ připravuje výstavbu vysoce výkonných dobíjecích stanic s výkonem 150 kW. Jedná se o stanice, které budou postupně přebírat roli infrastruktury pro rychlé okamžité dobití na hlavních silničních tazích a ve městech a pro které nebude problém zajistit dobití během 15 až 20 minut i u vozidel s větším objemem akumulátorů pracujících s napětím jak 400 V, tak 800 V, které budou postupně přicházet na trh. První dobíjecí stanice tohoto typu v síti ČEZ bude již brzy instalována v pilotním režimu v Duhové ulici v Praze poblíž vyústění magistrály na dálnici D1.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
28. 8. 2019 15:08
Re: Zajímavý projekt, ale nikoli pro mne
UTÍKÁNÍM od tématu = stejně neutečeš = od reality

Myslim že kopnout tě ani fláknout do hlavy by nepomohlo = prostě CHCEŠ se vymlouvat a kličkovat a jako Jerry zatloukat

Smutný že 2 prostý otázky = ti přijdou "zmateně pátý přes devátý" = to je dokonce HODNĚ ŠPATNÝ zpracování informací

1) Tak co ten rozhovor https://www.reflex.cz/…seli-zbavit.html ?

2) Tak co ty VW hoaxy?
Avatar - Hammunasakra
28. 8. 2019 15:00
Re: Zajímavý projekt, ale nikoli pro mne
Že si idiot? To s tim inženýrem = je fakt PŘÍKLADNÝ :yes: :D

No a takovejhle matla moula SEBEnamyšleně posuzuje = věci vo kterejch jak vidno ví totální ale fakt TOTÁLNÍ.. :-)

Tohle prostě NEMŮŽE bejt na maturitu = no hlavně že pomlouváš vysoký a absolventum vysvětluješ kde v čem se pletou :-!

Zábava to až tak neni = no chvíli ;-) pak už je to JEN tragedie :-|

Tak co ty VW hoaxy? Věřil si jim i dál = po vysvětlení? To že to BYLY hoaxy dneska už víme = snad už i ty?

Co ten rozhovor o realitě výstavby našich dálnic? Už si pochopil že VYSOKOŠKOLÁCI abych si popích = maj v tomhle pravdu a TYS to, jako většinou nepochopil? Už CHÁPEŠ? nebo stejně jako toho inženýra = furt ne a ne a ne a ne :-)
28. 8. 2019 13:57
Re: Zajímavý projekt, ale nikoli pro mne
Chytrému napověz hloupého kopni, ale bohužel seš moc daleko.
Nebaví mě tvůj styl diskuze, kdy zmateně píšeš pátý přes devátý jen ne k tématu. BTW nejsi vlastně postiženej? Nerad bych si dělal nevědomky z nějakýho autisty nebo jinak mentálně hendikepovanýho srandu. Jestli jo tak to řekni narovinu.
28. 8. 2019 13:52
Re: Zajímavý projekt, ale nikoli pro mne
To jsi řekl dobře a povíš nám ještě něco zábavnýho pane inženýre :D
Avatar - Hammunasakra
28. 8. 2019 13:11
Re: Zajímavý projekt, ale nikoli pro mne
Systém Jerry = zapírat zapírat = moc nefunguje. Možná doufáš = že na cizí? ;-)

CO ten rozhovor? Chápeš že se nepletem my všichni ostatní = ale ty? Neni to spiknutí šéfredaktorů a novinářů nejen automagazínů, třeba Pechr šéf SM a jeho lidi se tomu čas od času věnujou, ale najdeš to samozřejmě občas i v ekonomickym nebo běžnym dennim tisku. Ale tenhle rozhovor mi přijde takovej pochopitelnej a přitom jasnej = těžko zpochybnitelnej. Tak co?

No a samozřejmě co ty hoaxy VW? Chápeš že si to blbě vyhodnotil ty = o tom už žádná žejo = emise ze zlepšily okamžitě a dokonce naprosto DRAMATICKY = prostě se VW jen nechtělo. A ekonomicky = tam už vůbec neni o čem = prostě hoax oblbovák = a dost lidí to zbaštilo = já to vysvětloval víc lidem jen tady na ACZ. Tak co?
a) zbaštil si to + nevěřil MI ani po vysvětlení
b) zbaštil si to = a po MYM vysvětlení pochopil
c) nepamatuješ si nevíš

Fakt je ZOUFALÝ jak se kroutíš = přitom neni důvod. Já bych hoax z kvantový chemie = asi taky zbaštil. Ale asi bych dal na chemika = kterej by mi to vysvětlil ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud